WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: kontakt Roberta Kubicy ze ścianą. "Pit-lane mogło się nieco skurczyć" (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Samochód Williamsa nie prowadzi się najlepiej, czego dowodem są obrazki z porannego treningu. Robert Kubica przy wjeździe do alei serwisowej zaliczył uślizg i uderzył w ścianę. Uszkodził w ten sposób fragment przedniego skrzydła.

Jazda na Albert Park samochodem Williamsa nie należy do przyjemnych. Robert Kubica znalazł się w o tyle trudnej sytuacji, że jego zespół nie ma zbyt wielu części zamiennych, a w piątek uszkodzeniu uległa podłoga w modelu FW42. Dlatego też ekipa poprosiła Polaka, by unikał wjeżdżania na krawężniki i tarki.

Najlepszym potwierdzeniem kiepskich właściwości jezdnych samochodu Williamsa są wydarzenia z trzeciego treningu, kiedy to Kubica złapał uślizg przy wjeździe do pit-lane i uderzył w bandę. Wskutek tego zdarzenia uszkodzeniu uległ fragment przedniego skrzydła.

Czytaj także: serial Netfliksa brutalny dla Grosjeana

Do zdarzenia z humorem podszedł oficjalny serwis Formuły 1. "Pit-lane mogło się nieco skurczyć od ostatniej wizyty Roberta w Australii" - napisano na Instagramie. 

Czytaj także: McLaren przestraszył się sankcji 

Poniżej wideo przedstawiające feralny wjazd do alei serwisowej w wykonaniu Kubicy.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Orlen już wiele lat temu chciał kupić miejsce dla Kubicy w F1Oglądaj na żywo Grand Prix Francji Formuły 1. Kliknij tutaj!

Czy wierzysz w poprawę wyników Williamsa w trakcie sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (18):

    Pokaż więcej komentarzy (15)
    PRZEJDŹ NA WP.PL