WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Twitter / Formula 1 / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica i przebita opona w kwalifikacjach. To miało wpływ na wynik Polaka (foto)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica nie będzie najmilej wspominać kwalifikacji do Grand Prix Australii. Polak w Q1 zaliczył kontakt ze ścianą, po czym złapał "kapcia". Pozbawiło go to szansy na poprawienie rezultatu.

Jeszcze przed startem kwalifikacji stało się jasne, że Williams nie będzie walczyć o wyjście z Q1. Tempo Roberta Kubicy i George'a Russella na Albert Park w Melbourne pozostawiało sporo do życzenia. Polak i Brytyjczyk średnio tracili po cztery sekundy do najszybszego w stawce Mercedesa.

Q1 zamieniły się zatem dla Kubicy i Russella w wewnętrzny pojedynek. Zwycięsko wyszedł z niego 21-latek z King's Lynn, który był o 1,7 s lepszy od krakowianina. Wpływ na rezultat Polaka miały jednak wydarzenia z końcówki pierwszej fazy kwalifikacji.

Czytaj także: Nikt nie postawiłby pieniędzy na Kubicę

Kubica zanotował kontakt ze ścianą, wskutek którego po chwili złapał "kapcia" i wypadł poza tor. To przekreśliło jego szanse, by ustanowić lepszy rezultat. Oto jak wyglądał samochód 34-latka po tym zdarzeniu.

Już wcześniej Williams prosił Kubicę o to, by nie wjeżdżał na krawężniki i tarki. Jest to spowodowane faktem, że zespół ma spore problemy z częściami zamiennymi. W piątkowej sesji uszkodzeniu w jego pojeździe uległa podłoga.

Czytaj także: Incydent między Kubicą a Norrisem

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Orlen już wiele lat temu chciał kupić miejsce dla Kubicy w F1

Czy jesteś rozczarowany wynikiem Roberta Kubicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL