Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica szczery po kwalifikacjach. "Utrudniłem sobie zadanie"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Utrudniłem sobie zadanie - powiedział Robert Kubica po kwalifikacjach do Grand Prix Australii. Polak nie ukrywał, że samochód Williamsa zachowywał się dość dziwnie w Q1.

Robert Kubica zakończył zmagania w kwalifikacjach już na Q1, co nie jest zaskoczeniem, jeśli prześledzimy tempo Williamsa w Grand Prix Australii. Polak w końcówce sesji zahaczył o ścianę i przebił oponę, co miało wpływ na jego wynik.

- Nie mieliśmy szans. Tym bardziej że utrudniłem sobie zadanie. Tak naprawdę coś dziwnego się dzieje. Już w tym ostatnim wyjeździe poczułem lepszą przyczepność niż miałem przez cały dzień, a nic nie zmieniliśmy w samochodzie - powiedział polski kierowca w rozmowie z Eleven Sports.

Czytaj także: Nikt nie postawiłby pieniędzy na Kubicę 

Kubica nie potrafi zrozumieć, skąd wzięły się zmiany w prowadzeniu modelu FW42 w trakcie Q1. - Mieliśmy jedną modyfikację, ale nie taką jakiej chcieliśmy. To ona może powodować, że samochód zachowywał się inaczej. Szkoda. Do fatalnego wyjścia z dziewiątego okrążenia było w porządku - dodał.

- Wyszedłem z zakrętu dużo szybciej, złapałem przyczepność i pocałowałem mur. To wystarczyło, by złapać "kapcia" - wyjaśnił Kubica.

Wcześniej Kubica miał problemy w trakcie porannego treningu. Przy wjeździe do pit-lane złapał uślizg, przez co zahaczył o ścianę. Uszkodzeniu uległo wówczas przednie skrzydło.

Czytaj także: Kontakt Kubicy ze ścianą (wideo)

- To nie miało wpływu na kwalifikacje. Jednak coś się dzieje z samochodem, co jest poza naszą świadomością. Jedyne okrążenie, kiedy poczułem, że dobrze pracuje to te, na którym złapałem "kapcia". To za mało, by wiedzieć coś więcej. Coś jest pozytywnego, ale musimy to zrozumieć. Musimy unikać sytuacji, które utrudniają nam życie - podsumował Kubica.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Orlen już wiele lat temu chciał kupić miejsce dla Kubicy w F1Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica poprawi swój wynik w niedzielnym wyścigu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (26):

Wszystkie komentarze (26)

Komentarze (26)

×
    Wszystkie komentarze (26)
    PRZEJDŹ NA WP.PL