WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: George Russell

F1: George Russell dumny po kwalifikacjach. "Nie zrobiłem nic głupiego"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Jestem z siebie dumny - powiedział George Russell po zakończeniu kwalifikacji do Grand Prix Australii. Kierowca Williamsa był przedostatni, ale w wewnętrznym starciu pokonał Roberta Kubicę.

Tempo Williamsa w Australii nie pozwala kierowcom na walkę nawet o środek stawki. Jeszcze przed kwalifikacjami George Russell twierdził, że będzie "zszokowany", jeśli jego ekipa osiągnie inne pozycje niż ostatni rząd startowy.

Dlatego czasówka zamieniła się w wewnętrzny pojedynek pomiędzy Brytyjczykiem a Robertem Kubicą. 21-latek wyszedł z niej zwycięsko.

- Szczerze powiedziawszy, jestem z siebie dumny. Wszyscy wiemy w jakim miejscu znajdujemy się z samochodem. Musimy iść do przodu, ale mogę się jedynie porównywać z Robertem - powiedział Russell.

Czytaj także: Kubica zepsuł kwalifikacje Sainza 

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk o dramatycznym wypadku Kubicy: W głowie kołatały się najgorsze myśli

Kierowca z King's Lynn zakończył Q1 z czasem lepszym od Polaka o 1,7 s. Wpływ na to miały wydarzenia z końcówki sesji, kiedy to Kubica lekko zahaczył o ścianę i przebił oponę. W efekcie 34-latek nie poprawił swojego rezultatu. - Mogę opuścić tor z podniesioną głową. Nie zrobiłem nic głupiego, zebraliśmy kolejne dane. To ważne, bo jesteśmy daleko w tyle - dodał Brytyjczyk.

Russell podkreślił przy tym, że nie interesuje go wewnętrzna rywalizacja z Kubicą. - Jesteśmy, gdzie jesteśmy. Musimy razem pracować i pchać zespół w odpowiednim kierunku. Walka o 19. miejsce nie ma sensu - stwierdził.

Czytaj także: Nikt nie postawiłby pieniędzy na Kubicę

Postawę debiutanta chwalili jednak brytyjscy komentatorzy. - Russell jest przed Kubicą, ale nie było to trudne, po tym jak Polak trafił w ścianę. To była druga taka przygoda Kubicy w ciągu jednego dnia. Najwyraźniej miał problemy z ocenianiem przestrzeni - ocenił Jack Nicholls z BBC.

Czy George Russell w sezonie 2019 będzie osiągać lepsze wyniki niż Robert Kubica?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL