Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: ponura sytuacja Williamsa. Psują historię powrotu Roberta Kubicy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Wielu fanów Kubicy może nie chcieć patrzeć na to, jak Kubica jest tylko statystą w F1 - uważa dziennikarz Jamie Davies. Brytyjczyk twierdzi, że sytuacja Williamsa wygląda w tej chwili "ponuro".

Wspaniała historia powrotu Roberta Kubicy do Formuły 1 jest niszczona przez obecną formę Williamsa. Brytyjski zespół musiał potraktować Grand Prix Australii jako formę testów, po tym jak na początku sezonu napotkał problemy przy składaniu nowego samochodu i spóźnił się na zimowe jazdy w Barcelonie.

- Powrót Kubicy do F1 wydawał się niemożliwy. Czekało na niego wielu fanów. Teraz mogą nie chcieć patrzeć na to, jak Polak jest tylko statystą. A mowa przecież o bardzo utalentowanym kierowcy - stwierdził Jamies Davies, dziennikarz GPToday.net.

Czytaj także: Pierwsze podium Hondy po latach w F1

Brytyjczyk nie ukrywa, że obecna dyspozycja ekipy z Grove pozostawia sporo do życzenia. - Kubica i Russell skończyli wyścig na szarym końcu. I zanosi się na to, że będą musieli się przyzwyczaić do takich pozycji i oglądania wyścigów z tyłów stawki. Dla Russella jedynym pozytywem jest to, że pokonał partnera z zespołu. Nie może się jednak szczycić osiągniętym wynikiem - dodał.

Davies uważa, że również Kubica powinien mieć swoje powody do dumy, nawet jeśli dojechał do mety jako ostatni kierowca w stawce. - Już sam powrót do stawki to spore osiągnięcie. Wykonał mnóstwo pracy, aby to się stało możliwe. Szkoda, że w tej sytuacji zostaje mu walczyć tylko o pozostanie w wyścigu - stwierdził Brytyjczyk.

Czytaj także: Bottas dał upust emocjom po wyścigu

- Zostaje zacisnąć kciuki i mieć nadzieję, że Williams poprawi się w tym roku. Jednak w tej chwili sytuacja zespołu wygląda bardzo ponuro - podsumował Davies.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Orlen już wiele lat temu chciał kupić miejsce dla Kubicy w F1

Czy Williams odbije się od dna w tym sezonie F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • A my swoje Zgłoś
  Niestety, nie da się tej ogromnej klęski przekuć w sukces Panie Kuczera. Obojętnie jakie duby smalone Pan będziesz wypisywać. I nikt tutaj prócz Kubicy nie jest winien. Ma, czego
  Czytaj całość
  chciał. Mógł odejść w chwale, zostając rozwojowym w Ferrari. Odrzucił ofertę. Wg. mnie, tak się kończą egoistyczne i niehonorowe zapędy. Gdzie teraz są piejące z zachwytu nad spektakularnym powrotem ,,sraczki płaczki" i inni ,,fanboye"? Z tego, co widać 70% komentujących podziela moją opinię.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL