WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica dokonał wyboru opon. Wiemy z jakich mieszanek skorzystają kierowcy w Bahrajnie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
31 marca odbędzie się Grand Prix Bahrajnu. Kierowcy dokonali już wyboru opon na wyścig rozgrywany na torze Sakhir. Robert Kubica postawił w większości na ogumienie z miękkiej mieszanki.

Od tego sezonu Pirelli przywozi na weekend wyścigowy po trzy komplety mieszanek, które mają swoje oznaczenia (od C1 do C5). W Bahrajnie w użyciu będzie ogumienie najtwardsze z dostępnych (C1, C2, C3). Biorąc pod uwagę warunki panujące na torze Sakhir, większość kierowców postawiła głównie na opony z najbardziej miękkiej mieszanki (C3).

W przypadku Williamsa ponownie rozdzielono strategię odnośnie mieszanek. Robert Kubica i George Russell będą dysponować ośmioma kompletami miękkiego ogumienia, ale już dobór gum pośrednich i twardych jest inny. Polak będzie mógł skorzystać z czterech pośrednich kompletów i jednego twardego. U Brytyjczyka będą to trzy pośrednie i dwa twarde.

Czytaj także: McLaren sprzeciwia się idei "zespołów B"

Należy pamiętać, że dla stajni z Grove wyścig w Bahrajnie będzie dalszą fazą testów. Zespół zaspał z przygotowaniami do nowego sezonu i musi poświęcić pierwsze Grand Prix, by zrozumieć zachowanie modelu FW42 i zobaczyć jak współgra on z konkretnymi mieszankami.

Czytaj także: Ferrari analizuje przyczyny porażki 

Dość powiedzieć, że Kubica dopiero podczas ostatniego Grand Prix Australii był w stanie sprawdzić tempo wyścigowe. Podczas wcześniejszych testów w Barcelonie, ze względu na problemy Williamsa, jego najdłuższy przejazd liczył bowiem tylko 15 okrążeń.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Brzęczek zbudował Bednarka. "Robił na przekór, wierzył we mnie. Teraz mogę się odpłacić"

Czy Williams zbliży się do rywali w Grand Prix Bahrajnu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL