Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica dokonał wyboru opon. Wiemy z jakich mieszanek skorzystają kierowcy w Bahrajnie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
31 marca odbędzie się Grand Prix Bahrajnu. Kierowcy dokonali już wyboru opon na wyścig rozgrywany na torze Sakhir. Robert Kubica postawił w większości na ogumienie z miękkiej mieszanki.

Od tego sezonu Pirelli przywozi na weekend wyścigowy po trzy komplety mieszanek, które mają swoje oznaczenia (od C1 do C5). W Bahrajnie w użyciu będzie ogumienie najtwardsze z dostępnych (C1, C2, C3). Biorąc pod uwagę warunki panujące na torze Sakhir, większość kierowców postawiła głównie na opony z najbardziej miękkiej mieszanki (C3).

W przypadku Williamsa ponownie rozdzielono strategię odnośnie mieszanek. Robert Kubica i George Russell będą dysponować ośmioma kompletami miękkiego ogumienia, ale już dobór gum pośrednich i twardych jest inny. Polak będzie mógł skorzystać z czterech pośrednich kompletów i jednego twardego. U Brytyjczyka będą to trzy pośrednie i dwa twarde.

Czytaj także: McLaren sprzeciwia się idei "zespołów B"

Należy pamiętać, że dla stajni z Grove wyścig w Bahrajnie będzie dalszą fazą testów. Zespół zaspał z przygotowaniami do nowego sezonu i musi poświęcić pierwsze Grand Prix, by zrozumieć zachowanie modelu FW42 i zobaczyć jak współgra on z konkretnymi mieszankami.

Czytaj także: Ferrari analizuje przyczyny porażki 

Dość powiedzieć, że Kubica dopiero podczas ostatniego Grand Prix Australii był w stanie sprawdzić tempo wyścigowe. Podczas wcześniejszych testów w Barcelonie, ze względu na problemy Williamsa, jego najdłuższy przejazd liczył bowiem tylko 15 okrążeń.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Brzęczek zbudował Bednarka. "Robił na przekór, wierzył we mnie. Teraz mogę się odpłacić"

Czy Williams zbliży się do rywali w Grand Prix Bahrajnu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • Pat Kam Zgłoś
  Jeszcze raz dla ciebie. Kierowcy nie wybierają opon. Amatorsko analizuję sobie f1 od 1997 i niedowierzam że takie osoby z tak "fantastyczną" wiedzą są dziennikarzami.
  • Pat Kam Zgłoś
   Dla czego autor kasuje komentarze. Prawda boli miernotę?
   • JS2015 Zgłoś
    irracjonalne są te oczekiwania względem Kubicy:) zespół ma najwolniejszy samochód w stawce i co Robert ma zrobić jak na starcie już jest ostatni lub przedostatni...!?może ma wyskoczyć
    Czytaj całość
    z bolidu i przyspieszyć na własnych nogach!? nie da się szybciej póki inżynierowie zespołu nie wezmą się solidnie do swojej pracy lub nawiążą współpracę która podwyższy możliwości bolidy..cudów nie ma, żal mi Roberta:)
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL