WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Pirelli Media / Na zdjęciu: wyścig w Baku

F1: ruszyły prace pod Hanoi. Wietnam walczy z czasem, by zdążyć z budową toru

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W Wietnamie rozpoczęto pracę nad budową toru wyścigowego, który w 2020 roku ma gościć kierowców Formuły 1. Uliczny obiekt pod Hanoi będzie gotowy na kilka tygodni przed startem wyścigu.

Wietnam rozpoczyna walkę z czasem. W środę pod Hanoi rozpoczęto budowę toru ulicznego, na którym już wkrótce zobaczymy najlepszych kierowców świata. Grand Prix Wietnamu zaplanowano na kwiecień 2020 roku, a to oznacza, że budowlańcy nie mają zbyt wiele czasu.

- To będzie wielkie wydarzenie dla Wietnamu, a zwłaszcza dla jego stolicy. Zapewni krajowi ekspozycję na międzynarodowej arenie - powiedział Jean Todt, prezydent FIA, podczas specjalnej ceremonii.

Czytaj także: Toto Wolff nie pracuje nad stworzeniem konkurencji dla F1

Tor o długości 5,565 km ma zostać ukończony w marcu 2020 roku, na kilka tygodni przed wyścigiem. Wietnamczycy nie zakładają bowiem, aby doszło do jakichkolwiek problemów przy budowie. Będzie to kolejna impreza uliczna w kalendarzu Formuły 1. Kierowcy rywalizują też na tego typu obiektach w Monako, Singapurze i Azerbejdżanie.

Część ekspertów krytykuje Liberty Media za podpisanie umowy z Wietnamem, bo kraj nie ma tradycji w sportach motorowych. Jednak w tym rejonie świata F1 i MotoGP notują imponujący wzrost zainteresowania. Dlatego też właściciel królowej motorsportu postanowił skorzystać z okazji.

Czytaj także: Alfa Romeo ma nowego kierowcę 

- Z niecierpliwością czekam na pierwsze Grand Prix Wietnamu. Do zobaczenia za rok - dodał Todt.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020: Wichniarek stawia na sprawdzony duet napastników. "Wielokrotnie dawali nam sporo radości"

Czy podoba ci się pomysł organizacji coraz większej liczby wyścigów ulicznych?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL