Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Clive Mason / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica szczerze o swojej sytuacji. "Gdy młodzi zaczynali starty, ja walczyłem o życie"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Gdy młodzi zaczynali swoje starty, ja walczyłem o życie - mówi Robert Kubica. Polak nie ukrywa, że jego doświadczenia życiowe sprawiają, że ma nieco inne spojrzenie na Formułę 1.

Robert Kubica spędził ponad osiem lat poza światem Formuły 1. Na pewnym etapie wielu kibiców pogodziło się nawet z faktem, że krakowianin nigdy więcej nie pojawi się na polach startowych. To pozwoliło mu nabrać odpowiedni dystans do tego sportu.

- Gdy młodzi zaczynali swoje starty, ja walczyłem o życie. To ogromna różnica, gdy nadchodzi weekend wyścigowy i szykujesz się do startu. Zaczynam swoją podróż z takiego miejsca, że muszę być ze sobą szczery - powiedział kierowca Williamsa.

Czytaj także: Rozszerzenie stawki F1 będzie wyzwaniem 

Wydaje się, że takie podejście Polaka jest właściwe, zważywszy na obecne problemy ekipy z Grove. Williams fatalnie przygotował się do nowego sezonu, a opóźnienia w konstrukcji modelu FW42 doprowadziły do tego, że kierowcy muszą traktować kolejne wyścigi jako sesje testowe.

ZOBACZ WIDEO Brzęczek tłumaczy dlaczego postawił na chorego Milika. "Każdy musi czuć się potrzebny"

- Jedyne, co mogę w tej sytuacji zrobić, to wykonywać jak najlepiej swoją pracę. Jestem przy tym wystarczająco szczery. Tak mi się wydaje. Staram się rzetelnie oceniać, co muszę jeszcze zrobić, czego muszę się nauczyć, w których aspektach konieczna jest poprawa - dodał krakowianin.

Czytaj także: Mercedes może skopiować patent Ferrari

Kubica zyska kolejną szansę, by sprawdzić się za kierownicą samochodu Williamsa w kolejny weekend. 31 marca na torze Sakhir rozegrane zostanie Grand Prix Bahrajnu. Dla brytyjskiej ekipy będzie to kolejna okazja, by sprawdzić kolejne ustawienia modelu FW42 i postarać się nadgonić dystans do rywali.

Czy Robert Kubica pozostanie w F1 po sezonie 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • siber Zgłoś
  "Gdy młodzi zaczynali starty, ja walczyłem o życie" .Kubica zapomniałeś dodać , że ten wypadek był z własnej winy i głupoty. Tyle temacie ,więc się uspokuj . A niby redaktor
  Czytaj całość
  Kuczera powtarza te brednie .
  • Kamil Meler Zgłoś
   "zyska kolejną szansę (...) w kolejny weekend. (...) Dla brytyjskiej ekipy będzie to kolejna okazja, by sprawdzić kolejne ustawienia modelu FW42 (...)". "Następną", "drugi", "", "inne".

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL