WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Sergio Perez na torze w Barcelonie

F1: Meksyk walczy o pozostanie w kalendarzu. Sergio Perez jest optymistą

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Meksykański kierowca, Sergio Perez ma nadzieję, że wyścig o Grand Prix Meksyku pozostanie w kalendarzu Formuły 1, mimo kończącej się po sezonie 2019 umowy. Projekt stanął pod znakiem zapytania z powodu sugestii prezydenta kraju.

Andrés Manuel López Obrador poinformował, że środki, które Meksyk przeznacza na wyścig mogą zostać zmniejszone. Powodem miałaby być ogromna inwestycja, jaką jest budowa sieci kolejowej w kraju. Taka informacja przeraziła kibiców, którzy pokochali imprezę w ojczyźnie Sergio Pereza.

Sam kierowca Racing Point powiedział niedawno, że jeśli wyścig o Grand Prix Meksyku zniknie teraz z kalendarza F1, to pojawi się w nim "może za 50 lat".

Na szczęście sytuacja uległa poprawie. - W tej chwili wygląda to nieco bardziej optymistycznie. Mam nadzieję, że Formuła 1 nie pozwoli sobie na stratę tak wielkiego wydarzenia - powiedział Perez.

Czytaj także: Red Bull poza zasięgiem Haasa

- Przez ostatnie cztery lata widzieliśmy, jak świetny jest to event. Dla mojego kraju F1 to rewelacyjna promocja. Jestem pozytywnie nastawiony i mam nadzieję, że Grand Prix nadal będzie się odbywało w mojej ojczyźnie. Każdy na tym zyskuje. Z tego co słyszałem, w kwestii negocjacji nie jest wcale tak źle, jak się mówi. Nie jestem od tego, by to komentować, ale wiem, że nie wygląda to najgorzej - wyjaśnił.

Czytaj także: Lando Norris chwalony przez szefa

Umowa meksykańskich organizatorów z Liberty Media kończy się po sezonie 2019, a jej przedłużenie stoi pod znakiem zapytania. Negocjacje trwają. Nie wiadomo także, czy w kalendarzu Formuły 1 pozostaną obiekty w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz we Włoszech.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Orlen już wiele lat temu chciał kupić miejsce dla Kubicy w F1

Czy Grand Prix Meksyku powinno pozostać w kalendarzu F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL