WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Charles Coates / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Bahrajnu. Specjalny komunikat Roberta Kubicy. Polak dziękuje za wsparcie (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Dla mnie to pierwsza okazja, by pojechać w Bahrajnie przy sztucznym oświetleniu - mówi Robert Kubica. Polak nagrał specjalne wideo, w którym dziękuje kibicom za wsparcie w chwilach trudnych dla niego i Williamsa.

Williams zakończył ostatnie Grand Prix Australii na końcu stawki i nawet nie podjął walki z rywalami. Podobnie będzie zapewne w nadchodzący weekend w Bahrajnie. To konsekwencja opóźnień w budowie samochodu w okresie zimowym.

Dlatego też Robert Kubica wystosował do kibiców specjalny komunikat. Opublikowano go na Twitterze. - Chcę podziękować wszystkim za wsparcie dla nas w tej trudnej chwili. Jesteśmy już w Bahrajnie, gdzie czeka nas drugi weekend wyścigowy w tym roku. Warunki będą kompletnie inne niż w Australii. Tor ma inną charakterystykę - przekazał 34-latek.

Czytaj także: Robert Kubica o sytuacji Williamsa 

Polak swój ostatni występ na torze Sakhir zaliczył w roku 2010. Od tego momentu w Bahrajnie sporo się zmieniło. - To jest dobry obiekt dla mnie. Mam miłe wspomnienia z nim związane. Jednak to będzie pierwszy raz, kiedy nie będę się ścigać w świetle dziennym. Od 2014 roku kwalifikacje i część wyścigu odbywają się przy włączonych reflektorach. To będzie dla mnie coś nowego - zauważył Kubica.

Czytaj także: George Russell widzi światełko w tunelu

Mimo sporych problemów Williamsa, polski kierowca nie traci pogody ducha. - Mam nadzieję, że ten weekend będzie znacznie lepszy, niż wcześniejszy w Australii - podsumował.

Czy Williams poprawi swoje wyniki w trakcie sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL