Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Charles LeclercMateriały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Charles Leclerc

F1: Leclerc zignorował polecenie Ferrari. Zespół nie chciał, by wyprzedzał Vettela

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kibice nie usłyszeli tego w trakcie transmisji telewizyjnej, ale podczas wyścigu o Grand Prix Bahrajnu Charles Leclerc zignorował polecenie zespołowe. Inżynier Ferrari kazał Monakijczykowi pozostać za Sebastianem Vettelem.

Charles Leclerc startował z pole position do niedzielnego wyścigu, ale źle rozegrał pierwsze metry, na czym skorzystał Sebastian Vettel. Młody Monakijczyk szybko otrząsnął się z kłopotów i zaczął atakować swojego zespołowego partnera.

- Chłopaki, jestem szybszy - powiedział Leclerc swojemu inżynierowi wyścigowemu na piątym okrążeniu. Ten komunikat został odtworzony podczas transmisji telewizyjnej. Kibice nie usłyszeli jednak odpowiedzi inżyniera wyścigowego.

Czytaj także: Dramat Ferrari i Renault w Bahrajnie 

Jak się okazało, Ferrari nie chciało, aby Leclerc wyprzedzał Vettela. - Zostań tam przez dwa okrążenia, zostań tam przez dwa okrążenia - odpowiedział inżynier Leclerca, a zapis rozmowy ujawnił portal RaceFans.

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 106. Andrzej Borowczyk o dramatycznym wypadku Kubicy: W głowie kołatały się najgorsze myśli

21-latek zignorował jednak komunikat zespołu. - Byłem na prostej i widziałem, że mam okazję go wyprzedzić, więc to zrobiłem - stwierdził Leclerc w wywiadzie telewizyjnym.

Co ciekawe, w tym samym czasie zespół nie poinformował Vettela o tym, że jego zespołowy partner otrzymał polecenie zespołowe, do którego się nie dostosował. Ostatecznie Leclerc nie sięgnął jednak po wygraną na torze Sakhir, bo na dziesięć okrążeń przed metą doszło do awarii w jego samochodzie. Utrata mocy w silniku sprawiła, że ukończył on rywalizację na trzecim miejscu.

Czytaj także: Vettel przyznał się do winy

Ferrari zastosowało team orders już podczas pierwszej rundy nowego sezonu w Australii. Wtedy Leclerc w drugiej fazie wyścigu był znacznie szybszy, ale kierownictwo Ferrari nie pozwoliło mu na wyprzedzenie Vettela.

Czy Charles Leclerc włączy się do walki o tytuł w roku 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

PRZEJDŹ NA WP.PL