Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mick SchumacherMateriały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Mick Schumacher

F1: Mick Schumacher poczuł się jak w domu. Świetny debiut Niemca w Ferrari

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Czułem się jak w domu - mówi Mick Schumacher o swoim pierwszym dniu za kierownicą samochodu Ferrari. Niemiec nie ukrywa, że podczas sesji testowej w Bahrajnie sporo się nauczył i jest zadowolony z osiągniętych wyników.

Wtorek zapisał się w historii Formuły 1. Za kierownicą Ferrari po raz pierwszy zobaczyliśmy Micka Schumachera. Jego ojciec, Michael, zapisał się w historii włoskiego zespołu. Z siedmioma tytułami mistrzowskimi na koncie jest najlepszym kierowcą w dziejach królowej motorsportu.

- To było zdumiewające. Gdy tylko usiadłem za kierownicą i wyjechałem pierwszy raz, gdy dotknąłem mocniej pedału gazu, czułem niesamowitą moc tej maszyny - powiedział 20-latek w rozmowie z "Motorsportem".

Czytaj także: Wiatr w oczy Kubicy

Niemiec przejechał we wtorek 56 okrążeń. Dystans byłby większy, gdyby nie opady deszczu, które nawiedziły tor Sakhir. Doprowadziły one do tego, że przez ponad cztery godziny kierowcy siedzieli w garażach.

ZOBACZ WIDEO Mocne słowa o zwolnieniu Nawałki. "Czuję ogromne zażenowanie. W Poznaniu mają co tydzień inną wizję"

- Czułem się bardzo dobrze. Samochód ma ogromny potencjał, jeśli chodzi o przyczepność i prędkość w zakrętach. To wszystko jest trudne do opisania, a z pewnością jeszcze więcej jest do odkrycia. Naprawdę było przyjemnie. Czułem się jak w domu - dodał "Schumi".

Schumacher podkreślił, że Ferrari uczyniło sporo, aby ułatwić mu debiut za kierownicą F1. - Pokonanie pierwszych okrążeń, widok całej ekipy pracującej ze mną. To wszystko sprawiało, że czułem się niezwykle komfortowo - wyjaśnił.

Czytaj także: David Beckham krytykowany po GP Bahrajnu

Pod koniec sesji testowej Schumacher otrzymał opony z najbardziej miękkiej mieszanki, dzięki czemu wskoczył na pierwsze miejsce w tabeli z czasami. Ostatecznie został jednak pokonany przez Maxa Verstappena i musiał się zadowolić drugim wynikiem dnia.

- Max ma więcej doświadczenia. Gdy porównamy mój wynik z jego, możemy być zadowoleni. Wykonaliśmy swoją pracę. Na koniec dnia byłem zadowolony z wyczucia samochodu, zyskałem pewność siebie. To był udany test - podsumował.

Czy Mick Schumacher nawiąże swoimi osiągnięciami do sukcesów ojca?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL