Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lance StrollMateriały prasowe / Racing Point / Na zdjęciu: Lance Stroll

F1: ogromna inwestycja Lawrence'a Strolla. Wyda 25 mln funtów na nową fabrykę

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Lawrence Stroll inwestuje coraz większe pieniądze w swój zespół Formuły 1. W czwartek światło dzienne ujrzały projekty dotyczące nowej fabryki Racing Point. Jej budowa kosztować będzie 25 mln funtów.

Racing Point to zespół powstały na zgliszczach Force India. Ekipa przez kilka lat borykała się z problemami finansowymi i nie mogła liczyć na rozbudowę fabryki, która z czasem stała się za mała jak na obecne realia Formuły 1.

Gdy ekipę przejął Lawrence Stroll, rozpoczęcie budowy nowej fabryki było jedną z pierwszych decyzji kanadyjskiego miliardera. W tym celu nabyto nawet działkę w sąsiedztwie obecnej bazy teamu w Silverstone.

Czytaj także: Leclerc ma powody do dumy

W czwartek światło dzienne ujrzały projekty nowej fabryki. Jeszcze w tym miesiącu Racing Point ma formalnie otrzymać pozwolenie na budowę. Koszt inwestycji sięga 25 mln funtów.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Orlen już wiele lat temu chciał kupić miejsce dla Kubicy w F1

- To nowy rozdział, początek nowej ery. Nasi akcjonariusza mają ogromny zapał i chcą inwestować kolejne pieniądze w zespół. Wszystko po to, abyśmy w przyszłości regularnie liczyli się w walce o podia - zapowiedział na łamach "Motorsportu" Otmar Szafnauer, dyrektor zarządzający Racing Point.

Ekipa z Silverstone, jeszcze jako Force India, potrafiła dwukrotnie kończyć rywalizację w F1 na czwartym miejscu w klasyfikacji konstruktorów i to mimo niewielkiego budżetu. Dlatego też przybycie Strolla na pokład firmy i kolejne nakłady finansowe pozwalają wierzyć, że w długoterminowej perspektywie team będzie w stanie walczyć m.in. z Red Bull Racing o podia.

Czytaj także: George Russell nie martwi się o swoje losy

- Zespół nigdy nie działał bardziej stabilnie i nie był w lepszych rękach. Projekt nowej fabryki ma nie tylko przyciągnąć, ale utrzymać też najlepszych pracowników w F1 w naszych szeregach - dodał Szafnauer.

Wcześniej Stroll przez ponad dwa lata mocno inwestował w Williamsa, gdzie w sezonach 2017-2018 startował jego syn Lance. Stopniowy upadek ekipy z Grove i coraz gorsze wyniki doprowadziły do tego, że kanadyjski miliarder postanowił porzucić zespół zarządzany przez Claire Williams.

Czy Racing Point pod rządami Lawrence'a Strolla odniesie sukces?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL