WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Formula E / Na zdjęciu: wyścig Formuły E na ulicach Miami

F1: Grand Prix w Miami pod znakiem zapytania. Zanosi się na aferę korupcyjną

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Liberty Media od dłuższego czasu planowało dodanie do kalendarza Formuły 1 wyścigu w Miami. Negocjacje stanęły jednak w martwym punkcie, a na domiar złego wokół organizacji imprezy pojawiło się wiele kontrowersji.

Początkowo wyścig w Miami miał się odbyć już w 2019 roku, jednak z powodu opóźnień, Chase Carey założył, że realnym terminem będzie sezon 2020. Negocjacje utknęły jednak w martwym punkcie. Władze lokalne przesunęły podjęcie decyzji dotyczącej Formuły 1 na swoim terenie do 23 maja 2019 roku. To zdecydowanie zbyt późno, by myśleć o rozegraniu imprezy w przyszłym sezonie.

Co gorsza, do mediów wyciekła informacja, jakoby Sean Bratches, szef Formuły 1 do spraw komercyjnych, zaoferował burmistrzowi Miami i jego przyjaciołom "gościnę".

"Wydaje się, że Bratches oferuje swoją przychylność i korzyści finansowe, aby wpłynąć na decyzję władz" - przekazał portal onestopstrategy.com.

Czytaj także: Mercedes nie pozwoli zniszczyć Russella

Treść maila pojawiła się na łamach gazety "Miami Herald". Po tym jak afera ujrzała światło dzienne, redaktor naczelny dziennika nie odbiera jednak telefonów. W rejonie wyraźnie zawrzało. Jeśli wiadomość okaże się prawdziwa, to w świecie Formuły 1 wybuchnie niemały skandal.

Czytaj także: tajemnicze paliwo Ferrari

Póki co, jedyny wyścig F1 w Stanach Zjednoczonych odbywa się w Austin. Na torze Circuit of The Americas kierowcy ścigają się od 2012 roku. Wygląda więc na to, że w najbliższym czasie nie zobaczymy więcej rund na terenie USA.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Kubica mógł wejść na szczyt. Wstępny kontrakt z Ferrari był już podpisany

Czy uważasz, że w Formule 1 może być obecna korupcja?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL