Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Patrick Head Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Patrick Head

F1: Patrick Head idealnym kandydatem na szefa Williamsa. "To wielki inżynier"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Mam nadzieję, że mianowanie Heada konsultantem nie jest próbą odwrócenia uwagi od jakichś innych problemów Williamsa - uważa Peter Windsor. Brytyjski dziennikarz widzi w 72-latku idealnego kandydata na nowego szefa zespołu z Grove.

Po ponad ośmioletniej przerwie Patrick Head wrócił do pracy w Williamsie. Brytyjczyk został konsultantem technicznym zespołu z Grove i ma spędzać w fabryce dwa dni tygodniowo. Nie będzie jednak obecny na wszystkich wyścigach Formuły 1.

- To trochę dziwne. Nawet nie to, że został konsultantem. On już powinien nim być dawno! Przecież to jeden z założycieli firmy, jest jej udziałowcem i ma Williamsa w sercu. Na jego miejscu, byłbym pod telefonem cały czas i starałbym się doradzać zespołowi - stwierdził w swoim vlogu Peter Windsor, dziennikarz motoryzacyjny, a w przeszłości pracownik kilku zespołów F1.

Czytaj także: Robert Kubica już w spotach Orlenu

Windsor miał okazję dość dobrze poznać Heada i liczy na to, że postawienie na doświadczonego inżyniera nie jest tuszowaniem kłopotów przez Williamsa. Zwłaszcza, że ekipa nadal oficjalnie nie rozstała się z Paddym Lowem, swoim dyrektorem technicznym.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Szanse Roberta Kubicy w zespole Williamsa? Musimy zejść na ziemię

- Mam nadzieję, że mianowanie Heada konsultantem nie jest próbą odwrócenia uwagi od jakichś innych problemów, czy też zdjęciem presji i odpowiedzialności z barków osób zarządzających Williamsem. Bo to nie rozwiąże kłopotów - dodał Windsor.

Brytyjczyk w swoim vlogu idzie jednak o krok dalej. Jego zdaniem, Head to idealny kandydat na szefa zespołu i firma powinna wziąć pod uwagę zmianę na najwyższym stanowisku.

- Patrick to świetny gość, wielki inżynier. Jednak z własnej woli wycofał się z Formuły 1, by cieszyć się pieniędzmi jakie na niej zarobił. I teraz wraca do firmy. Gdybym miał jakąkolwiek władzę w Williamsie, nie brałbym go za konsultanta. Po prostu powiedziałbym "Patrick, śmiało, przychodź, rób co chcesz, możesz nawet zostać szefem zespołu" - wyjaśnił dziennikarz.

Czytaj także: Mercedes nie pozwoli zniszczyć kariery Russella 

Windsor nie wierzy przy tym, że Head ograniczy się jedynie do doradzania Williamsowi w sprawach technicznych. Cieszy się bowiem zbyt dużym szacunkiem w świecie F1 i przyzwyczaił się do tego, że jego głos ma kluczowe znaczenie.

- Head zawsze był kimś więcej niż projektantem samochodów. Kochał się angażować w kwestie kierowców czy sponsorów, strategie wyścigowe, itd. Nie można go zatrzymać od robienia tego, bo to leży w jego naturze - podsumował.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Patrick Head pomoże Williamsowi wyjść z dołka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL