Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bernie Ecclestone podczas GP Austrii 2018Getty Images / Na zdjęciu: Bernie Ecclestone podczas GP Austrii 2018

F1: Bernie Ecclestone skrytykował Michaela Schumachera. "Jego problem polegał na tym, że nie znał granic"

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Michael Schumacher to najbardziej utytułowany kierowca w historii Formuły 1. Jej długoletni szef - Bernie Ecclestone - nie ma jednak o Niemcu najlepszej opinii.

Niemiecki kierowca to legenda Formuły 1. Michael Schumacher jest siedmiokrotnym mistrzem świata i autorem wielu rekordów najbardziej prestiżowej klasy wyścigowej na świecie. Przez kibiców pamiętany jest nie tylko jako świetny kierowca, ale też jako skandalista. Z tego powodu krytyczną opinię o nim ma m.in. Bernie Ecclestone.

Były szef Formuły 1 udzielił wywiadu "Sport Bildowi" i "Auto Bild Motorsport", w którym skrytykował Schumachera. Jako jeden z przykładów nieodpowiedzialnego zachowania Niemca podał sytuację z 1997 roku, gdy w ostatnim wyścigu sezonu Schumacher celowo chciał spowodować kolizję z Jacquesem Villeneuvem. - Jego problem polegał na tym, że nie znał granic - mówił Ecclestone.

- Skandale przyniosły wiele rozgłosu, ale to niekoniecznie była taka promocja, jaką byśmy chcieli - dodał 88-latek. Ecclestone uważa również, że Schumacher w latach 2010-2012 niepotrzebnie wrócił do Formuły 1. - Dla F1 było to dobre, ale dla niego nie - stwierdził były szef tej serii wyścigowej.

"Schumi" pod koniec 2013 roku uległ poważnemu wypadkowi podczas jazdy na nartach we francuskich Alpach. Lekarze długo walczyli o życie legendy Formuły 1. Od wypadku Michael Schumacher nigdy nie był widziany publicznie. W swoich rezydencjach ma zapewnioną najlepszą opiekę, której koszty to około milion złotych miesięcznie.

Zobacz także:
F1: Jacques Villeneuve krytykuje Pierre'a Gasly'ego. Francuz może stracić miejsce w Red Bullu
F1: zagrożenie ze strony Ferrari ciągle realne. Włosi mogą opuścić Formułę 1

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk o dramatycznym wypadku Kubicy: W głowie kołatały się najgorsze myśli

Komentarze (1):

 • Leszek Nalezyty Zgłoś
  Przekazałem recepturę z załączeniem kilku uwag. Z uwagi na niemożliwożliwość znalezienia specjalisty do zastosowania receptury nie uwzlędnilem innych składników .Informacje dla
  Czytaj całość
  zainteresowanych są wystarczające dla zapobiegania niespodziankom.Podobno macie szpeców zatem należy oczekiwać, przywracanie zdrowia w ich wykonaniu.Podobno amerykańskie kliniki mają pomóc..Bogaci muszą się rządzić swoimi prawami wg własnego uznania.Z reguły zawsze jest tak..jaka płaca takie leczenie ,bo za darmo lub grosze to umarło. Wobec nieszczęść i łopaty wszyscy są równi..W imieniu kibiców życzę powrotu do zdrowia..

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL