Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: kibice docenili odwagę Roberta Kubicy. Polak na podium plebiscytu F1

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica zajął trzecie miejsce w plebiscycie Formuły 1 na najodważniejszego kierowcę. Zabawę zorganizowano z okazji nadchodzącego 1000. wyścigu w historii królowej motorsportu. Głosowanie wygrał Niki Lauda.

Formuła 1 poświęciła sporo uwagi nadchodzącemu Grand Prix Chin, bo będzie to 1000. wyścig w historii królowej motorsportu. Z tej okazji w mediach społecznościowych kibice mogli wybierać najlepszych kierowców w kilku kategoriach.

W kategorii "Odwaga" wyróżniono Roberta Kubicę. Wydaje się, że szefowie F1 docenili postawę Polaka, który potrzebował ponad ośmiu lat, aby wrócić do regularnych startów wśród najlepszych. Mimo poważnych ograniczeń ruchowych, nie zwątpił i dopiął swego, podpisując kontrakt z Williamsem.

Czytaj także: Russell nie pomógł Kubicy

Ostatecznie Polak w swojej kategorii zajął trzecie miejsce. Najwięcej głosów zebrał Niki Lauda, a tuż za nim uplasował się Mika Hakkinen. Obaj kierowcy również w trakcie swoich karier przeżyli fatalne wypadki, po których z sukcesami wracali do F1. Lauda, po tym jak niemal spłonął w samochodzie na torze Nurburgring w roku 1976, później dwukrotnie jeszcze zostawał mistrzem świata F1. 

Ciekawych wyborów dokonano też w innych kategoriach. Ayrton Senna został doceniony przez kibiców za umiejętność jazdy w deszczu, Alain Prost wygrał w kategorii "taktyczna jazda". Michael Schumacher został wyróżniony z kolei za bezwzględność na torze.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk o dramatycznym wypadku Kubicy: W głowie kołatały się najgorsze myśli

Czy jesteś pod wrażeniem powrotu Roberta Kubicy do F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL