Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Williams próbuje pomóc Robertowi Kubicy. Zespół jest świadom problemu, szuka jego rozwiązania

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W piątkowych treningach przed Grand Prix Chin Robert Kubica był szybszy od George'a Russella, bo korzystał z podłogi z samochodu Brytyjczyka. W sobotę i niedzielę powróciła ona do maszyny prowadzonej przez 21-latka.

Williams stara się zrozumieć, gdzie tkwi przyczyna problemów z samochodem Roberta Kubicy. Nie prowadzi się ona tak dobrze jak ta, którą do dyspozycji ma George Russell. Polak zwracał na to uwagę już w Bahrajnie, gdzie mimo tych samych ustawień, odczucia za kierownicą obu zawodników zespołu z Grove były diametralnie inne.

Jak wyjawił Mark Hughes na łamach "Motorsport Magazine", w piątkowych treningach Kubica dostał do dyspozycji podłogę i przednie skrzydło z maszyny Russella.

Czytaj także: Jacques Villeneuve ostro o Williamsie 

To o tyle ważne, że 34-latek zakończył próbne jazdy przed młodszym kolegą. W porannej sesji różnica na korzyść Kubicy wynosiła niemal sekundę.

Zdaniem Hughesa, zamienienie podłóg i przedniego skrzydła potwierdziło istnienie problemu w samochodzie Kubicy, choć Williams nadal nie zna jego źródła i będzie musiał poświęcić kolejne sesje treningowe, by je poznać.

Co ważne, w sobotę i niedzielę powrócono do konfiguracji, w której Russell korzystał ze "swojej" podłogi. Wtedy też Brytyjczyk z powrotem zaczął kręcić lepsze czasy od Polaka. - Russell określił swoje okrążenie kwalifikacyjne jako "bardzo słabe", podczas gdy w tym samym momencie Kubica z powrotem korzystał ze swoich oryginalnych części - stwierdził Hughes.

Czytaj także: Leclerc rozumie decyzję Ferrari 

Jeszcze przed niedzielnym wyścigiem, w którym Kubica po raz kolejny dojechał do mety za zespołowym kolegą, Hughes wystosował apel, by przedwcześnie nie skreślać Polaka. Brytyjski dziennikarz dotarł do danych z Williamsa, które jasno wskazują, że jego maszyna gorzej się prowadzi

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Szanse Roberta Kubicy w zespole Williamsa? Musimy zejść na ziemię

Czy Williams faworyzuje George'a Russella?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL