WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: statystyka wstydu dla Williamsa. Zespół jest wolniejszy niż przed rokiem

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Karun Chandhok dokonał analizy tempa zespołów F1 podczas kwalifikacji do Grand Prix Chin. Wnioski są smutne. Zespół z Grove zanotował regres względem ubiegłego roku.

W zeszłym roku Siergiej Sirotkin i Lance Stroll zakwalifikowali się do Grand Prix Chin na 16. i 18. miejscu. W ubiegły weekend George Russell i Robert Kubica nie poprawili tego wyniku, bo zajęli w czasówce 17. i 18. pozycję. Mieli przy tym sporo szczęścia, bo gdyby nie problemy Antonio Giovinazziego i Alexandra Albona, okupowaliby koniec stawki.

Jednak to nie jedyny powód do wstydu dla Williamsa. Jeśli porównamy tempo modelu FW42 na torze w Chinach do zeszłorocznego FW41, zobaczymy o ile gorszą konstrukcją jest obecna maszyna.

Czytaj także: Lewis Hamilton nie lekceważy Ferrari 

Z analizy Karuna Chandhoka, byłego kierowcy F1, a obecnie eksperta Sky Sports, wynika, że w sezonie 2018 w Szanghaju strata stajni z Grove do najlepszych w stawce F1 wynosiła 3,511 proc. Teraz wzrosła ona do 4,308 proc.

Williams znalazł się w gronie czterech ekip, których średnio tempo pogorszyło się względem minionej kampanii. Na liście wstydu znajdują się też Ferrari, Red Bull Racing oraz Racing Point (dawne Force India).

Czytaj także: Dominacja w stylu Williamsa się nie powtórzy

ZOBACZ WIDEO: Robert Podoliński: Lewandowski nie zapomniał o swoim pierwszym klubie

Czy wierzysz w poprawę wyników Williamsa w trakcie sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL