WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Quinn Rooney / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Azerbejdżanu. Robert Kubica już po obchodzie toru. Rytuał każdego kierowcy w F1 (foto)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica ma już za sobą obchód toru przed Grand Prix Azerbejdżanu. To niezwykle ważne, bo Polak nigdy wcześniej nie miał okazji startować w wyścigu F1 na ulicach w Baku.

Po tym jak w środę Robert Kubica pojawił się w stolicy Azerbejdżanu, polski kierowca wraz z ekipą Williamsa bardzo szybko zabrali się do pracy. W czwartkowy poranek 34-latek dokonał dokładnego obchodu toru.

Inspekcja obiektu to rytuał każdego z kierowców i stały element weekendu wyścigowego. Jednak w tym przypadku miała ona szczególne znaczenie dla Kubicy, który nigdy wcześniej nie rywalizował na ulicach w Baku. Wyścig w Azerbejdżanie zadebiutował bowiem w kalendarzu Formuły 1 w roku 2016, gdy krakowianin był daleki od powrotu do ścigania w F1.

Czytaj także: Tor w Baku może pasować Kubicy 

Zdjęcie z obchodu toru pokazuje, jak wąska jest nitka wyścigowa w Baku. Azerski obiekt jest jednym z bardziej wymagających w mistrzostwach F1. Przekonaliśmy się w ostatnich latach, kiedy to sporo kierowców nie kończyło rywalizacji ze względu na swoje błędy i kolizje.

Dla Williamsa wyzwaniem będzie zwłaszcza środkowa sekcja toru, która jest dość kręta. Potrzebna w niej jest spora siła docisku, a to jeden z mankamentów modelu FW42.

Czytaj także: Robert Kubica jako superbohater 

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!

Czy Williams poprawi swoje wyniki w Grand Prix Azerbejdżanu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL