Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Claire WilliamsMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Claire Williams

F1: Grand Prix Azerbejdżanu. Claire Williams wściekła. Brytyjka ma pretensje do zarządców toru w Baku

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Takie sytuacje są niedopuszczalne - twierdzi Claire Williams. Brytyjka jest oburzona tym, że wystająca studzienka kanalizacyjna na torze w Baku doprowadziła do uszkodzeń w samochodzie George'a Russella.

Ledwie kilka minut trwała poranna sesja treningowa Formuły 1 w Baku. Jazdy zostały przerwane, po tym jak George Russell najechał na studzienkę kanalizacyjną i doszczętnie uszkodził swój samochód. Chwilę później FIA podjęła decyzję, że trening nie zostanie wznowiony.

Sędziowie nakazali sprawdzenie wszystkich studzienek na ulicznym torze w stolicy Azerbejdżanu. Pracy jest sporo, bo jest ich ponad 300.

- Takie sytuacje są niedopuszczalne. Zarządcy toru powinni mieć pewność, że studzienki są odpowiednio zabezpieczone. To jest nie do przyjęcia - powiedziała Claire Williams w rozmowie z BBC.

Czytaj także: Czemu to zawsze musi być Williams? Dobrze, że tym razem to nie Kubica

Brytyjka zwróciła uwagę na to, że jej zespół straci mnóstwo pieniędzy na wydarzeniach z porannej sesji. - Szkody w samochodzie są na tyle duże, że możemy opuścić kolejny trening. Być może będziemy musieli sięgnąć po kolejne podwozie, a to oznacza koszty. Czegoś takiego nie spodziewałabym się po torach F1 - dodała szefowa zespołu z Grove.

Pozytywne w tej sytuacji jest to, że Russell nie ucierpiał wskutek uderzenia o studzienkę. - Jeszcze z nim nie rozmawiałam, ale wygląda na to, że nic mu nie jest. Gorzej wygląda natomiast sytuacja z samochodem. Jest naprawdę mocno zniszczony. Widać to nawet na powtórkach telewizyjnych. Na pewno nam to nie pomaga - oceniła Williams.

Czytaj także: Kubica i Russell zamienili się rolami w Baku 

- Na pewno podczas dyskusji z Dyrekcją Wyścigu porozmawiamy sobie na ten temat - podsumowała szefowa stajni z Grove.

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!

Czy Williams powinien wystąpić o odszkodowanie za wydarzenia z Baku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

 • misiomisio Zgłoś
  Zamiast biadolić nad studzienka zrób babo dobre auto. Żałosna...
  • ThorinS Zgłoś
   Teraz zJumacie bolid Robertowi i dacie Russelowi.. Robert przynajmniej na byle czym może sobie pojeździć bo sukcesów w tym timie i tak niedoswiadczy więc jemu różnicy to nie zrobi.
   Czytaj całość
   Zresztą z rozwaloną podłogą jeździł już w pierwszych dwóch wyścigach, przynajmniej mniej wam wyniesie na kapciuszki do tej lokomotywy.. A wogule Claire... Do garów się weź.
   • Ralf_S Zgłoś
    Studzienka nie wystawała. Nasi drogowcy mogli by się uczyć od Gruzinów. Widać na zdjęciach, że jest idealnie równo. To pokrywę podbiło do góry i ona poważnie uszkodziła bolid
    Czytaj całość
    Williamsa. Zderzenie z 30 kg żeliwną pokrywą to destrukcja dla każdego auta. Skutki często widać na filmikach z Rosji. Tam też pokrywy często nie są odpowiednio zabezpieczone.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL