Najnowsze Wyniki/Kalendarz
zniszczony bolid George'a Russella po treningu przed GP AzerbejdżanuPAP/EPA / SRDJAN SUKI / Na zdjęciu: zniszczony bolid George'a Russella po treningu przed GP Azerbejdżanu

F1: Grand Prix Azerbejdżanu. Oświadczenie toru w Baku. "Niespodziewany problem"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Zarządcy toru w Baku postanowili wydać oświadczenie, po tym jak w porannym treningu doszło do wypadku George'a Russella. Incydent został spowodowany przez wystającą studzienkę kanalizacyjną.

"Pierwszy trening został odwołany z powodu luźnej studzienki kanalizacyjnej. Mimo że wcześniej przeprowadzono dokładną kontrolę bezpieczeństwa, doszło do niespodziewanego problemu. Stał się on widoczny dopiero podczas sesji treningowej" - głosi komunikat toru w Baku, który opublikowano po wydarzeniach w pierwszym treningu przed Grand Prix Azerbejdżanu.

Poranna sesja w Baku trwała ledwie kilka minut. Najpierw na studzienkę kanalizacyjną najechał Charles Leclerc z Ferrari. Poluzowała się ona na tyle, że później natrafił na nią George Russell i doszczętnie uszkodził swoją maszynę. Dla kierowcy Williamsa oznaczało to koniec jazdy w treningu.

Czytaj także: George Russell nie pojedzie w drugim treningu 

Ostatecznie sesja nie została już wznowiona, a sędziowie FIA nakazali sprawdzenie wszystkich studzienek na torze w Baku. Jest ich ponad 300. "Rozpoczęliśmy prace razem z FIA, aby odpowiednio zabezpieczyć wszystkie takie miejsca na torze, zanim rywalizacja zostanie wznowiona. Bezpieczeństwo kierowców jest dla nas najważniejsze i ma najwyższy priorytet" - dodano w oświadczeniu toru w Baku.

Prace zostały zakończone po godz. 13 i zgodnie z planem udało się rozpocząć rywalizację w Formule 2. Nie ma więc żadnych przeszkód, by o godz. 15 rozpoczęła się druga sesja treningowa F1. Nie zobaczymy w niej George'a Russella, którego uszkodzenia w samochodzie okazały się zbyt poważne i Williams nie zdąży przygotować Brytyjczykowi pojazdu.

Czytaj także: Czemu to zawsze musi być Williams? 

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!

Czy Williams powinien wystąpić o odszkodowanie za wydarzenia z Baku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL