Najnowsze Wyniki/Kalendarz
wyścig F1 w BakuMateriały prasowe / Toro Rosso / Na zdjęciu: wyścig F1 w Baku

F1: Grand Prix Azerbejdżanu. Ricciardo i Kwiat wezwani przez sędziów. Możliwa kara dla Australijczyka

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Daniel Ricciardo i Daniił Kwiat zostali wezwani przez sędziów na rozmowę po zakończeniu Grand Prix Azerbejdżanu. To efekt kolizji, do której doszło pomiędzy kierowcami Renault i Toro Rosso w niedzielnym wyścigu.

Do kuriozalnej sytuacji doszło pomiędzy Danielem Ricciardo a Daniiłem Kwiatem w drugiej fazie wyścigu F1 w Baku. W zakręcie numer trzy Australijczyk próbował wyprzedzić Rosjanina, ale przeszarżował i wypadł z toru. Stawką było dziesiąte miejsce w klasyfikacji wyścigu.

Kwiat doskonale zdawał sobie sprawę z manewru Australijczyka i również pojechał szeroko, aby nie zostać trafionym przez kierowcę Renault. Obaj znaleźli się na poboczu i wydawać się mogło, że wrócą do rywalizacji. Tyle że Ricciardo zaczął cofać i trafił w samochód Toro Rosso.

Czytaj także: Robert Kubica skomentował karę 

- Myślałem, że pojechałem wystarczająco daleko na poboczu i mam dość miejsca. Chciałem wycofać i zobaczyć, co się dzieje na torze. Nie widziałem Daniiła. Sądziłem, że po tym kontakcie uszkodzenia są niewielkie i będzie w stanie jechać dalej. Jestem przybity, że było inaczej. To moja wina - powiedział Ricciardo przed kamerami Sky Sports.

Obaj kierowcy zostali wezwani do pokoju sędziowskiego po zakończeniu Grand Prix Azerbejdżanu. Tam będą tłumaczyć się ze swojego zachowania na torze w Baku.

Należy oczekiwać, że Ricciardo za swoją pomyłkę zostanie ukarany. W grę wchodzić mogą punkty karne, a nawet przesunięcie na polach startowych do kolejnego wyścigu w Hiszpanii.

Czytaj także: Świetna forma rezerwowego Williamsa 

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!

Czy Daniel Ricciardo powinien zostać ukarany za incydent z Baku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL