Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Daniel Ricciardo podczas wyścigu w BakuMateriały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Daniel Ricciardo podczas wyścigu w Baku

F1: Grand Prix Azerbejdżanu. Daniel Ricciardo ukarany przez sędziów. Zostanie cofnięty na starcie w Hiszpanii

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Daniel Ricciardo zostanie karnie przesunięty o trzy pozycje na starcie do Grand Prix Hiszpanii. To efekt kolizji z Daniiłem Kwiatem, do jakiej doprowadził kierowca Renault podczas wyścigu F1 w Baku.

W drugiej fazie Grand Prix Azerbejdżanu Daniel Ricciardo walczył z Daniiłem Kwiatem o dziesiątą pozycję. Australijczyk zaatakował rywala w trzecim zakręcie, ale jego manewr był zbyt optymistyczny i wypadł z toru. Kwiat, aby uniknąć kontaktu, również pojechał szeroko.

Tyle że chwilę później Ricciardo zaczął cofać, by wrócić do rywalizacji. 29-latek uszkodził nie tylko swój samochód, ale i rywala. Dla obu oznaczało to koniec ścigania w Grand Prix Azerbejdżanu.

Czytaj także: Ricciardo i Kwiat wezwani przez sędziów

Sędziowie uznali Ricciardo winnym incydentu i nałożyli na niego karę przesunięcia o trzy pozycje w Grand Prix Hiszpanii. Do jego licencji dopisano też dwa punkty karne. - Nie czuję się dobrze z tym, co się stało - mówił po wyścigu australijski kierowca przed kamerami Sky Sports.

Reprezentant Renault stwierdził, że nawet nie wiedział, że Kwiat po tym incydencie również znalazł się poza torem. - W takich sytuacjach człowiek zaczyna panikować. Chciałem jak najszybciej wrócić na tor, by zminimalizować straty. Zacząłem cofać i nawet nie wiedziałem, że Kwiat tam jest. Tak naprawdę chyba nawet nie popatrzyłem w lusterka. Spieszyłem się - dodał Ricciardo.

Czytaj także: Robert Kubica skomentował swoją karę

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!

Czy kara dla Daniela Ricciardo jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL