Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Na zdjęciu: Robert Kubica rozbił samochód podczas kwalifikacji do GP Azerbejdżanu

F1: Williams naprawił uszkodzone podwozia. Będzie zapasowy element dla Roberta Kubicy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Williams naprawił podwozie, które uszkodził George Russell podczas wyścigu F1 w Baku wskutek najechania na studzienkę kanalizacyjną. To dobra wiadomość dla Roberta Kubicy, bo oznacza, że zespół będzie dysponować zapasowym elementem w Hiszpanii.

W stolicy Azerbejdżanu Williams nie był w stanie naprawić uszkodzonego podwozia w samochodzie George'a Russella, po tym jak najechał on na poluzowaną studzienkę kanalizacyjną w pierwszej sesji treningowej F1. Element musiał zostać odesłany do fabryki w Grove i tam zajęli się nim pracownicy Williamsa.

Była to kiepska wiadomość dla Roberta Kubicy, bo Russell otrzymał zapasowe podwozie, które zostało przyszykowane z myślą o Polaku. Co więcej, po późniejszym wypadku Kubicy w kwalifikacjach, istniało ryzyko, że 34-latka zabraknie w wyścigu, bo on również mocno uszkodził podwozie i podłogę w modelu FW42.

Czytaj także: Russell "światełkiem w tunelu" Williamsa 

Przed Grand Prix Hiszpanii zespół poinformował, że naprawił uszkodzone podwozie Russella. Sprawne jest również te, z którego Kubica korzystał w wyścigu F1 w Baku. Oznacza to, że w Barcelonie Williams będzie dysponować trzema podwoziami. Po raz drugi w tym sezonie.

ZOBACZ WIDEO Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!


- Oba podwozia zostały naprawione i mamy je tutaj, podobnie jak element zapasowy. Chłopacy w fabryce wykonali fenomenalną pracę i trzeba im podziękować - powiedziała Claire Williams podczas briefingu z dziennikarzami, a jej słowa cytuje "Motorsport".

Co więcej, Williams otrzyma odszkodowanie od organizatorów Grand Prix Azerbejdżanu za uszkodzone podwozie Russella. - Jestem z tego powodu bardzo zadowolona. Spotkałam się z promotorem tego wyścigu jeszcze na miejscu w Baku i wyjaśniliśmy sobie, że dla nas bardzo ważne jest szybkie załatwienie tego tematu - dodała Williams.

Czytaj także: Ferrari i Mercedes pojawią się w serialu Netfliksa o F1 

Gdy w roku 2017 podobny los spotkał Haasa w Malezji, amerykański zespół walczył miesiącami o odszkodowanie. W przypadku Williamsa sprawy powinny potoczyć się znacznie szybciej.

- Wygląda na to, że Azerowie sprawnie działają w tej kwestii. Sprawą zajmuje się solidny ubezpieczyciel. Nie wiem, ile to potrwa. Jednak zdają sobie sprawę z tego, że powinno to być załatwione wcześniej, niż później. My musimy jedynie zrobić kosztorys strat, a następnie przekazać odpowiednim osobom. Wycenienie tego nie jest jednak łatwym zadaniem - wyjaśniła szefowa Williamsa.

Czy wierzysz w poprawę wyników Williamsa w trakcie sezonu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL