Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica i George Russell mają identyczne samochody. Ważne słowa Claire Williams

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Robert myślał, że podłogi w jego samochodzie i George'a są różne. Tego problemu jednak już nie ma - powiedziała Claire Williams. Sytuację zmienił wypadek George'a Russella w Baku, gdzie najechał on na studzienkę kanalizacyjną i uszkodził pojazd.

Od początku sezonu F1 Robert Kubica narzekał na zachowanie swojego samochodu. Po Grand Prix Bahrajnu polski kierowca stwierdził nawet, że maszyna potrafi się inaczej zachowywać niż ta George'a Russella, choć są ustawione identycznie.

- To oczywiste, że jeździmy dwoma różnymi samochodami, choć ustawienia są takie same. Musimy to zrozumieć, bo dane jasno na to wskazują - mówił Kubica dziennikarzom.

Czytaj także: Węgrzy z niespodzianką dla fanów Kubicy

W efekcie Williams na jednej z sesji treningowych F1 wymienił nawet podłogę w obu samochodach. Gdy Polak miał do dyspozycji element, z którego korzystał zwykle Russell, potrafił być szybszy od kolegi z zespołu.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Kubica mógł wejść na szczyt. Wstępny kontrakt z Ferrari był już podpisany


- Robert myślał, że podłogi w jego samochodzie i George'a są różne. Nie byliśmy w stanie tego zademonstrować za sprawą skanów, ale jeśli kierowca wyraża taką opinię, to trzeba mu wierzyć i dojść do sedna problemu. To staramy się robić - powiedziała w czwartek dziennikarzom Claire Williams, a jej słowa cytuje "Autosport".

Brytyjka podkreśliła przy tym, że Russell uszkodził swoją podłogę podczas pierwszego treningu F1 w Baku i sporo części zostało w niej wymienionych. Dlatego problem związany z tym, że jego samochód mógł się inaczej zachowywać został zakończony.

Czytaj także: Ferrari i Mercedes w serialu Netfliksa o F1

- Podłoga została mocno zniszczona w Baku po najechaniu na studzienkę kanalizacyjną, więc ten problem odpadł. Obaj nasi kierowcy mają identyczne podwozie - zapewniła szefowa Williamsa.

Również Kubica mocno uszkodził swoją podłogę podczas weekendu w Baku i została ona naprawiona przed Grand Prix Hiszpanii (czytaj o tym więcej TUTAJ). Dlatego też piątkowe treningi będą bardzo ważne dla Williamsa i pokażą czy kłopoty polskiego kierowcy dobiegły końca. 

Czy Robert Kubica będzie lepszy od George'a Russella w Grand Prix Hiszpanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (13):

 • Sebastian Dyczko Zgłoś
  Anglicy używają określenia chassis na określenie monokoku, jednak Polacy tłumaczą to jako „podwozie” a do tej ostatniej definicji z natury rzeczy zalicza się też podłogę. Wiec o
  Czytaj całość
  czym dokładnie jest mowa ?
  • Sebastian Dyczko Zgłoś
   Po piątkowych treningach w Bahrajnie, George Russell powiedział „Patrząc na dane, można wyciągnąć wniosek, że jedziemy z dwoma różnymi skrzydłami, ale tak nie jest. Są
   Czytaj całość
   różnice, które nie powinny istnieć. Oczywiście w piątek to wszystko działo przeciwko Robertowi, a kto wie czy w sobotę mu nie pomogło tylko dlatego, że było inaczej. Nie oznacza to, że jego pakiet jest gorszy, a mój prawidłowy. Są po prostu różne. To nie dramatyczna różnica, ale jest widoczna, a nie powinno jej być”. Anglicy używają określenia chassis na określenie monokoku, jednak Polacy tłumaczą to jako „podwozie” a do tej ostatniej definicji z natury rzeczy zalicza się też podłogę. Wiec takie pytanko do redaktora o czym dokładnie pisał ? O podłodze czy o monokokpicie
   • Kreystek Zgłoś
    Haha dobre, identyczne podłogi. Roberta podłoga została naprawiona a Russel dostał nową i tą co była zrobiona dla Roberta założyli mu już na treningi. No ale według szefowej takie
    Czytaj całość
    same. Raczej chyba u Roberta ta sama tylko naprawiona.
    Wszystkie komentarze (13)

    Komentarze (13)

     Wszystkie komentarze (13)
     PRZEJDŹ NA WP.PL