Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica podsumował kwalifikacje. "Z sesji na sesję było gorzej"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Ciężko wyglądały - tak Robert Kubica opisał kwalifikacje przed Grand Prix Hiszpanii. Polak podczas najszybszego okrążenia został zblokowany przez Sebastiana Vettela z Ferrari, co nie pomogło mu w uzyskaniu dobrego wyniku.

Robert Kubica po raz kolejny w tym sezonie zakończył kwalifikacje F1 na ostatniej pozycji. Mimo poprawek wprowadzonych przez Williamsa na Grand Prix Hiszpanii, model FW42 nadal prowadzi się fatalnie i nie pozwala na nawiązanie walki z rywalami.

- Ciężko wyglądały - tak opisał Kubica kwalifikacje na torze Catalunya przed kamerami Eleven Sports.

Czytaj także: Williams nie szuka nowego dyrektora technicznego 

Polak podkreślił, że najlepiej za kierownicą czuł się w piątkowy poranek. Wtedy samochód Williamsa dawał mu większą pewność.

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz: Kiedy słuchałem Włodzimierza Szaranowicza, miałem łzy w oczach

- Poza pierwszym treningiem, gdy odczucia nie były złe, to z sesji na sesję było coraz gorzej. Na dodatek na moim najszybszym okrążeniu zostałem przyblokowany przez Ferrari, bo Vettel był na okrążeniu wyjazdowym - dodał Kubica.

34-latek z rezygnacją w głosie nie ukrywał, że trudno mu zrozumieć zachowanie maszyny. - Z wyjazdu na wyjazd obniżamy przednie skrzydło, bo samochód jest nadsterowny. Tymczasem to nam nie pomaga. Bo nadsterowność była większa niż wyjazd wcześniej - wytłumaczył.

Czytaj także: Nowa rola Sirotkina w Formule 1

W Barcelonie nieco zmieniły się warunki pogodowe względem piątku. Pojawiły się chmury, jest nieco chłodniej. Czy to mogło mieć wpływ na występ Kubicy w czasówce? - Ale warunki nie zmieniają się z minuty na minutę - podsumował Kubica, zwracając uwagę na to, że samochód prowadzi się gorzej z każdym okrążeniem.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy jesteś rozczarowany występem Williamsa w kwalifikacjach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL