Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica przyblokowany przez Sebastiana Vettela. Wynik Polaka mógł być lepszy (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica mógł osiągnąć lepszy czas w kwalifikacjach do Grand Prix Hiszpanii. Polak na swoim najszybszym okrążeniu został dość wyraźnie przyblokowany przez Sebastiana Vettela z Ferrari.

W sobotę nic nie układało się po myśli Roberta Kubicy. Polak w rozmowie z Eleven Sports zwrócił uwagę na to, że prowadzenie samochodu Williamsa w kwalifikacjach do Grand Prix Hiszpanii pogarszało się z okrążenia na okrążenie (czytaj więcej o tym TUTAJ). Nie był to jednak jedyny problem 34-latka.

Na swoim najszybszym okrążeniu Kubica został przyblokowany przez Sebastiana Vettela z Ferrari. Niemiec był na swoim okrążeniu wyjazdowym, więc nie jechał z pełną prędkością.

Czytaj także: Williams nie myśli o zatrudnieniu nowego dyrektora 

Kubica dojechał do Vettela w ostatniej sekcji toru, gdzie ze względu na szykanę bardzo trudno o łatwe wyprzedzenie rywala. Dlatego też Polak stracił w tej sytuacji sporo czasu i nie mógł uporać się z rywalem tak samo szybko, jak chwilę wcześniej zrobił to z jednym z kierowców Red Bull Racing.

Całe zdarzenie najlepiej widać na nagraniu z kamery zamontowanej na samochodzie Kubicy. Można je znaleźć poniżej (od 1:14).

Czytaj także: Kanadyjczycy wyrzucają Kubicę z Williamsa 

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy jesteś rozczarowany wynikiem Roberta Kubicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL