Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nico Hulkenberg podczas pit-stopu Materiały prasowe / Renault / Na zdjęciu: Nico Hulkenberg podczas pit-stopu

F1: Nico Hulkenberg zdyskwalifikowany. Robert Kubica zyskał pozycję na starcie

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Nico Hulkenberg został ukarany przed startem do wyścigu o Grand Prix Hiszpanii. FIA poinformowała, że u Niemca doszło do nieregulaminowej wymiany przedniego skrzydła. Na karze dla kierowcy Renault zyskał Robert Kubica.

Nico Hulkenberg nie ustrzegł się błędu w pierwszej fazie kwalifikacji do Grand Prix Hiszpanii. Kierowca Renault zaliczył wyjazd poza tor i zniszczył przednie skrzydło w modelu RS19. W efekcie nie udało mu się awansować do Q2 i przedwcześnie odpadł z walki w czasówce.

Przygoda Hulkenberga ma dla niego przykre konsekwencje. Mechanicy Renault zamontowali u niego nowe przednie skrzydło, ale ma ono inną specyfikację niż to uszkodzone w kwalifikacjach.

Czytaj także: Wojna dwóch miliarderów z Williamsem w tle

"Zespół nie wspomniał w swoim wniosku o tym, że główna płaszczyzna przedniego skrzydła ma inną specyfikację. W tej sytuacji odsyłam sprawę do sędziów w celu przeanalizowania" - takiej treści pismo wystosował delegat techniczny FIA, Jo Bauer.

Zgodnie z regulaminem F1, po opuszczeniu garażu w pierwszej części kwalifikacji zabronione jest wymienianie jakichkolwiek podzespołów w samochodzie. Złamanie tej zasady jest równoznaczne ze startem z pit-lane.

Czytaj także: Sebastian Vettel zapowiada walkę o zwycięstwo 

W tej sytuacji sędziowie nie mieli skrupułów i nałożyli karę na Hulkenberga. Oznacza to, że jedną pozycję na starcie zyskał Robert Kubica. W tej sytuacji Polak znajdzie się na 18. polu startowym. Kierowca Williamsa zakończył czasówkę jako ostatni, ale wskutek kary dla George'a Russella (czytaj więcej o tym TUTAJ) awansował o "oczko" wyżej na starcie.

ZOBACZ WIDEO Mateusz Klich o krok bliżej od gry w Premier League! Leeds pokonało Derby County [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Nico Hulkenberg zdobędzie punkty w Grand Prix Hiszpanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • Montgomery Maj Zgłoś
  Orlen powinien wyłożyć 80 baniek na budowę dwóch torów dla młodych kierowców państwowy koncern lekką ręką podarował pieniądze komuś kto lekkomyślnie chciał sobie przejechać
  Czytaj całość
  rajd i mu nie pykło a potem na kolanach wyciągnął kasę tylko po to żeby jako turysta uczestniczyć w prawdziwym ściganiu -dodatkowo narażając na niebezpieczeństwo prawdziwych kierowców

  Komentarze (1)

  ×
  PRZEJDŹ NA WP.PL