Najnowsze Wyniki/Kalendarz
George Russell (po lewej) i Robert Kubica (po prawej)Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: George Russell (po lewej) i Robert Kubica (po prawej)

F1: Robert Kubica i George Russell dokonali wyboru opon. Obaj kierowcy z identyczną strategią w Monako

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Kolejnym wyścigiem F1 w tym sezonie będzie Grand Prix Monako. Kierowcy dokonali właśnie wyboru opon na tę imprezę. Po raz pierwszy Robert Kubica i George Russell będą dysponować takim samym zapasem ogumienia.

Do tej pory Robert Kubica i George Russell nie byli zgodni, co do wyboru opon na dany weekend wyścigowy Formuły 1. Zwykle Polak i Brytyjczyk różnili się, jeśli chodzi o ogumienie z twardej i pośredniej mieszanki. W Grand Prix Monako będą dysponować takim samym zestawem.

Pirelli, oficjalny dostawca opon dla F1, przywiezie do Monako mieszanki C3, C4, C5. Najtwardszy komplet to C3, najbardziej miękki - C5.

Czytaj także: Sponsor Haasa ma poważne problemy

Kubica i Russell postanowili wybrać dziewięć kompletów miękkiego ogumienia, trzy pośredniego oraz tylko jeden twardy.

ZOBACZ WIDEO: Andrzej Borowczyk: Orlen już wiele lat temu chciał kupić miejsce dla Kubicy w F1

Co ciekawe, żaden inny kierowca nie obrał takiej strategii. Zdecydowana większość stawki postawiła na dziesięć kompletów miękkiej mieszanki, rezygnując z zestawu pośredniego. Jest to związane m.in. z planowanym występem w kwalifikacjach. Kubicy i Russellowi, biorąc pod uwagę obecną formę Williamsa, nie grozi awans do Q2 i zużycie większej liczby opon z najbardziej miękkiej i najszybszej mieszanki.

Czytaj także: Kanadyjczyk nie wierzy w Roberta Kubicę

Czy Williams zdobędzie punkty w Grand Prix Monako?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL