Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tor Catalunya w Barcelonie Materiały prasowe / Michelin / Tor Catalunya w Barcelonie

F1: Barcelona może stracić wyścig. Może jednak nadal organizować zimowe testy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Wiele wskazuje na to, że Barcelony zabraknie w kalendarzu F1 w roku 2020. Zespoły liczą jednak na to, że w stolicy Katalonii nadal odbywać się będą przedsezonowe testy F1. Hiszpania gwarantuje bowiem stabilną pogodę w okresie luty-marzec.

W przyszłym roku do kalendarza Formuły 1 oficjalnie powróci Grand Prix Holandii. Wyścig F1 w Zandvoort ma zastąpić w mistrzostwach Barcelonę. Obiekt Catalunya gości królową motorsportu od roku 1991, ale umowa na organizację Grand Prix Hiszpanii wygasa z końcem tego sezonu.

Jeśli ostatecznie zawody w Hiszpanii wypadną z kalendarza F1, to Barcelona powinna pozostać gospodarzem zimowych testów. Taka jest wola zespołów.

Czytaj także: Kolejne standardowe części w F1 

- Szkoda, jeśli stracimy Grand Prix Hiszpanii, ale testy nadal powinny mieć miejsce w Barcelonie. To dla nas ważne, by mieć okazję do jazd w Europie, a południe kontynentu gwarantuje nam rozsądną pogodę w okresie lutego czy marca - powiedział "Motorsportowi" Christian Horner, szef Red Bull Racing.

- Z punktu widzenia zespołów, testy w Barcelonie mają sporo plusów. To dobry tor, bo ma kombinację szybkich, średnich i wolnych zakrętów. Jeśli nie będziemy go wykorzystywać chociaż do testów, byłoby to bardzo dziwne - dodał Horner.

Czytaj także: Problemy przed Grand Prix Monako 

Barcelona jest gospodarzem zimowych testów F1 od roku 2016. Wcześniej odbyły się one też w hiszpańskim Jerez. Tory w Europie są bowiem ciekawszą propozycją dla ekip niż np. Bahrajn. Jest to związane z logistyką i koniecznością dostarczania nowych części.

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy wyobrażasz sobie kalendarz F1 bez Grand Prix Hiszpanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL