Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Mercedes na czele wyścigu F1Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Mercedes na czele wyścigu F1

F1: coraz bliżej limitu finansowego. Mniejsze zespoły się ucieszą

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Szefowie Formuły 1 twierdzą, że są już o krok od ustalenia szczegółów limitu finansowego, jaki będzie obowiązywać w F1 od roku 2021. Od początku cięciom w wydatkach sprzeciwiają się najwięksi gracze - Mercedes oraz Ferrari.

Obecna stawka Formuły 1 jest tak mocno rozwarstwiona, że jedyną nadzieją dla mniejszych ekip jak Williams czy Haas jest wprowadzenie limitu finansowego. Świadomość tego ma Liberty Media, właściciel F1. Do zmian miałoby dojść w roku 2021.

Negocjacje ws. nowych przepisów ciągną się od miesięcy. Dotyczą nie tylko kwestii technicznych, ale też podziału premii finansowych oraz wspomnianego limitu wydatków. Rozmowy nie są łatwe, bo Mercedes czy Ferrari nie chcą słyszeć o ograniczaniu kosztów.

Czytaj także: McLaren nie kupi Alonso miejsca w wyścigu 

- Myślę, że dokonaliśmy ogromnego postępu. Są pewne kwestie do omówienia. O wprowadzeniu limitu kosztów w F1 mówi się od 15 lat. Kiedy my, jako ludzie z Liberty Media, zaczęliśmy o tym wspominać, to niektórzy z nas szydzili - powiedział Greg Maffei, dyrektor generalny Liberty Media.

Brytyjczyk zapowiedział, że rozmowy w tej sprawie są na finiszu i wszystko wskazuje na to, że zakończą się sukcesem. - To kwestia dziesiątek milionów dolarów, a nie setek, jak wcześniej - zapewnił Maffei.

Czytaj także: Pierwsza wygrana Mongera od momentu amputacji nóg

Nadal jednak nie wiadomo, kiedy dojdzie do podpisania nowego porozumienia Concorde, które reguluje zasady funkcjonowania F1. - Staramy się zwiększyć konkurencyjność tego sportu. Chcemy większej liczby manewrów wyprzedzania, bardziej zrównoważonych nagród finansowych. Bo teraz premie premiują zwycięzców i największych graczy. Dążymy do osiągnięcia kompromisu - zapowiedział dyrektor generalny Liberty Media.

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!

Czy limit finansowy pozytywnie wpłynie na rywalizację w F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL