Najnowsze Wyniki/Kalendarz
bolid Nikiego Laudy po wypadku w GP Niemiec Getty Images / Hulton Archive/Bernard Cahier / Na zdjęciu: bolid Nikiego Laudy po wypadku w GP Niemiec

Wypadek Nikiego Laudy na torze Nurburgring. Filmy do dzisiaj budzą przerażenie

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Wypadek Nikiego Laudy na niemieckim torze Nurburgring do dziś jest uznawany za jeden z najbardziej przerażających w historii Formuły 1. Materiały filmowe potwierdzają, że Austriak cudem to przeżył.

20 maja w wieku 70 lat zmarł Niki Lauda. To jedna z największych legend Formuły 1. Trzykrotnie zdobywał mistrzostwo świata, ale w historii zapisał się także powrotem na tor po koszmarnym wypadku. Austriak w 1976 roku podczas Grand Prix Niemiec otarł się o śmierć.

Niki Lauda nie żyje. "To smutny dzień dla F1" >>

Lauda na torze Nurburgring stracił panowanie nad bolidem na jednym z zakrętów. Uderzył w barierę ochronną, a chwilę później pojazd stanął w płomieniach. Cały dramatyczny wypadek można zobaczyć w poniższym materiale filmowym.

Świadkowie wypadku zdawali sobie sprawę, że trzeba natychmiast ratować Laudę. Akcję ratunkową, w której brali udział rywale z toru, można zobaczyć w tym filmie.

W 2013 roku do kin trafił film "Rush" (po polsku "Wyścig"), w którym przedstawiona jest rywalizacja Laudy z Jamesem Huntem. Twórcy odtworzyli wydarzenia z Nurburgringu, co możecie zobaczyć poniżej.

F1: 1000. wyścig w historii. Momenty, które wstrząsnęły królową motorsportu >>

Na temat dramatu Nikiego Laudy powstało wiele filmów dokumentalnych. Austriacki kierowca wówczas przeżył, ale na resztę życia zostały mu blizny po oparzeniach.

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL