Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Getty Images / Charles Coates / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Monako. "Bączek" Roberta Kubicy w treningu. Polak uderzył w bandę (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica zaliczył małą przygodę podczas pierwszego treningu przed Grand Prix Monako. Polak wykręcił "bączka" i uderzył samochodem w bandę. Po tym zdarzeniu pozostał przez dłuższą chwilę w garażu.

Pierwsza sesja treningowa przed Grand Prix Monako miała słodko-gorzki smak dla Roberta Kubicy. Kierowca Williamsa zaczął poranek od równych i dość szybkich przejazdów, dzięki czemu plasował się przed kilkoma rywalami. Później nie ustrzegł się jednak błędu, przez co stracił znaczną część sesji.

Kubica robił wszystko, by zminimalizować straty i w momencie utraty panowania nad modelem FW42 na tyle wytracił prędkość, że przednie skrzydło minimalnie uderzyło o bandę. Uległo one jednak uszkodzeniu i Polak musiał zjechać do alei serwisowej.

Czytaj także: Krecik w garażu Alfy Romeo

Ostatecznie 34-latek pozostał dłużej w swoim garażu, a mechanicy Williamsa rozpoczęli pracę przy jego samochodzie. Biorąc pod uwagę, że sama wymiana przedniego skrzydła zajmuje zwykle kilka chwil, Kubica najprawdopodobniej miał jakieś zastrzeżenia do zachowania maszyny i konieczne były poważniejsze zmiany w ustawieniach.

Czytaj także: Nowe sprzęgło w samochodzie Bottasa

Oto jak wyglądał "bączek" Kubicy.


ZOBACZ WIDEO Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Williams zdobędzie punkty w Grand Prix Monako?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL