Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica przed Antonio GiovinazzimMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica przed Antonio Giovinazzim

F1: Grand Prix Monako. Świetny start i pierwsze okrążenie Roberta Kubicy. Z łatwością minął rywali (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Grand Prix Monako było najlepszym tegorocznym wyścigiem Roberta Kubicy. Dla Polaka niezwykle udane były zwłaszcza pierwsze metry, kiedy to po świetnym starcie wyprzedził dwóch kierowców.

Podczas wyścigu o Grand Prix Monako bardzo ważny jest start i uniknięcie chaosu w pierwszym zakręcie. Wynika to z charakterystyki ulicznego toru w księstwie, na którym bardzo trudno się wyprzedza. Świadomość tego miał Robert Kubica.

Kierowca Williamsa, po tym jak ruszał do wyścigu z ostatniego pola, bardzo szybko znalazł się przed Georgem Russellem i Antonio Giovinazzim. Nagranie momentu startowego Kubicy pokazuje też błąd Giovinazziego, którego samochód przed pierwszym zakrętem złapał uślizg i był bliski uderzenia w bandy.

Czytaj także: Perez mógł potrącić funkcyjnych

Później Kubica był w stanie przebić się aż na 15. pozycję. Wysiłek Polaka został jednak zmarnowany przez Giovinazziego, który doprowadził do kontaktu w zakręcie La Rascasse . - Kolizja wynikała z frustracji - powiedział po wyścigu Włoch (czytaj więcej o tym TUTAJ).

34-latkowi nie pomogła też strategia Williamsa, który w momencie wyjazdu na tor samochodu bezpieczeństwa postanowił wezwać na wymianę opon Russella, a nie Kubicę. Polski kierowca wyraźnie był zaskoczony takim obrotem spraw. - Sądziłem, że jako pierwszy odbędę pit-stop - komentował Kubica po wyścigu (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Czytaj także: Russell zadowolony ze strategii Williamsa

ZOBACZ WIDEO Sektor Gości 106. Andrzej Borowczyk: Kubica mógł wejść na szczyt. Wstępny kontrakt z Ferrari był już podpisany

Czy jesteś zadowolony z wyniku Roberta Kubicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

Wszystkie komentarze (6)

Komentarze (6)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL