Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sebastian Vettel Getty Images / Eric Alonso/MB Media / Na zdjęciu: Sebastian Vettel

F1: Sebastian Vettel broni Ferrari. "Samochód nie jest tak zły, jak się wydaje"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Sześć wyścigów i zero wygranych - tak prezentuje się bialns Ferrari w tym sezonie. Sebastian Vettel nie zgadza się jednak z opiniami, że tegoroczny samochód Włochów jest bardzo kiepski. Niemiec zapowiada, że wkrótce ekipa znów będzie triumfować.

Wprawdzie w Grand Prix Monako Sebastian Vettel przerwał świetną serię Mercedesa, który do tej pory kolekcjonował same dublety w Formule 1, ale trudno o optymizm w kwestii przyszłości Ferrari. Za nami już sześć wyścigów F1, a włoska ekipa nie wygrała żadnego z nich.

W Monako niemieckiemu kierowcy pomogło też szczęście, bo neutralizacja na wczesnym etapie wyścigu sprawiła, że większość kierowców zjechała na pit-stop. W ten sposób Valtteri Bottas stracił swoją drugą pozycję.

Czytaj także: Russell skorzystał z szansy. Kubica w ogóle jej nie dostał

- Wiem, że Valtteri był szybszy, ale nie było sposobności, aby mnie wyprzedził. Nasza prędkość na prostych jest naprawdę bardzo dobra. Brakuje nam jedynie docisku. To słabość, o której wiedzą już wszyscy - powiedział Vettel na łamach "Motorsportu".

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!

Niemiec jest zdania, że skreślanie Ferrari w tym sezonie jest przedwczesne. - Nasz samochód nie jest tak zły, jak się wydaje. Wyniki powinny być lepsze w niektórych wyścigach. Po prostu, trudno nam umieścić maszynę w odpowiednim oknie operacyjnym. Kiedy to zrobimy, będziemy bardzo konkurencyjni. Póki co, jesteśmy w drodze do osiągnięcia tego celu - dodał 31-latek.

W najbliższych wyścigach Ferrari ma wprowadzić do modelu SF90 kolejne poprawki, dzięki czemu jego osiągi poprawią się. - Patrzymy w przyszłość. W najbliższych pięciu, sześciu wyścigach chcemy wprowadzać poprawki, aby zwiększyła się przyczepność, byśmy mogli w ten sposób jechać szybciej w zakrętach - wyjaśnił.

Czytaj także: Kubica zaskoczony strategią Williamsa

Vettel po Grand Prix Monako znajdował się w na tyle dobrym humorze, że pozwolił sobie na szereg żartów. Uznał, że jedyne czego potrzebuje Ferrari to "gościa z przyczepnością". - Tyle, że ten facet dobrze się ukrywa. Nie wiem gdzie jest w tej chwili. Jak ktoś z was go znajdzie, albo ma do niego numer telefonu, to dajcie nam znać - rzucił do dziennikarzy.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy jesteś rozczarowany postawą Ferrari w tym sezonie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Kri100 Zgłoś
    Samochód nie jest zły. Złe jest zarządzanie ekipą Ferrari i złe jest zarządzanie w czasie samego wyścigu.Tak złe, jak polityka SF odnośnie użytkowników.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL