Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica dokonał wyboru opon. Wiemy, z jakich mieszanek skorzysta we Francji

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica wybrał zestaw opon na wyścig o Grand Prix Francji. Polak na torze Paul Ricard będzie posiadać po dwa komplety opon z twardej i pośredniej mieszanki oraz dziewięć zestawów miękkiego ogumienia.

Tym razem Pirelli przywiezie do Francji opony oznaczone symbolami C2, C3 i C4. Nieliczni kierowcy zdecydowali się wybrać na wyścig F1 na Paul Ricard dwa zestawy opon twardych (C2). W tym gronie znalazł się jednak Robert Kubica. Podobnie jak Polak postąpili m.in. Daniel Ricciardo i Daniił Kwiat.

Kubica będzie dysponować też dwoma zestawami pośredniej mieszanki oraz dziewięcioma kompletami miękkiej. Pod tym względem wybór kierowcy Williamsa jest oryginalny, bo nikt inny nie postawił na taką taktykę. 

Czytaj także: Szef Ferrari broni Vettela

Na odmienną strategię zdecydował się chociażby George Russell. Drugi z kierowców Williamsa zabierze do Francji tylko jeden komplet twardego ogumienia. To jasno pokazuje, że ten zestaw nie będzie dla 21-latka opcją na wyścig.

Czytaj także: Rosberg zgadza się z karą dla Vettela

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Williams zdobędzie punkty w Grand Prix Francji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL