Najnowsze Wyniki/Kalendarz
George RussellMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: George Russell

F1: Williams robi postępy. George Russell chwali zespół

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Robimy postępy - twierdzi George Russell. Brytyjczyk uważa, że za sprawą poprawek wprowadzonych do modelu FW42 stał się on przyjemny w prowadzeniu. - Teraz brakuje nam tylko siły docisku - dodaje kierowca Williamsa.

Przy okazji Grand Prix Kanady ekipa Williamsa wprowadziła nowe przednie zawieszenie. Inżynierom z Grove należą się słowa pochwały, bo przedstawili oni rozwiązanie, które jest łudząco podobne do tego, jakie stosuje Mercedes. Zdaniem wielu, to właśnie za jego sprawą niemiecka ekipa dominuje w F1.

Pozytywnie o nowym elemencie w samochodzie Williamsa wypowiedział się też George Russell. 21-latek z King's Lynn uważa, że nowe zawieszenie to najlepszy dowód na poprawę formy ekipy z Grove.

Czytaj także: Kubica o prowadzeniu samochodu Wiliamsa 

- Samochód stał się lepszy w prowadzeniu. Niestety, z jakiegoś powodu czasy okrążeń w Kanadzie tego nie pokazały. Jednak do tej pory mieliśmy samochód, który nie był zbyt miły w prowadzeniu. Do tego nie miał siły docisku. Robimy postępy, bo teraz mamy maszynę, której problemem pozostaje kwestia docisku - powiedział 21-latek w rozmowie z "Autosportem".

Opinie Russella na temat Williamsa mocno różnią się od tych wygłaszanych przez Roberta Kubicę. Polak w Kanadzie był mocno zirytowany. Stwierdził nawet, że rywalizacja na torze im. Gillesa Villeneuve'a bardziej przypominała mu rajd niż wyścig F1.

Czytaj także: Russell nie patrzy na walkę z Kubicą 

Tymczasem Russell po raz drugi w tym sezonie był w stanie pokonać kogoś więcej niż tylko zespołowego partnera. Za jego plecami do mety dojechał Kevin Magnussen. - Dobrze mi się jechało. Zmaksymalizowaliśmy nasz pakiet. Musimy tylko dostarczyć większy docisk tej maszynie. Jako zespół musimy być zadowoleni z tego, co osiągnęliśmy w Kanadzie - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Spróbowaliśmy sił w symulatorze Formuły 1. Teraz każdy może poczuć się jak Robert Kubica!

Czy Williams zdobędzie jakiekolwiek punkty w tym sezonie F1?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

PRZEJDŹ NA WP.PL