WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Mercedes / Na zdjęciu: Lewis Hamilton

F1: Lewis Hamilton uniknął poważnego wypadku. "Jestem zdziwiony, że udało mi się to opanować"

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Lewis Hamilton spowodował niebezpieczną sytuację w drugim treningu przed Grand Prix Francji, kiedy to wyjechał na tor tuż przed Maxem Verstappenem. - To mogło skończyć się bardzo poważnym wypadkiem - stwierdził kierowca Mercedesa.

W czwartym zakręcie Lewis Hamilton stracił panowanie nad samochodem i wypadł z toru, uderzając przy tym w jeden z zamontowanych tam pachołków. Kierowca Mercedesa w ostatniej chwili odzyskał kontrolę nad maszyną i uniknął uderzenia w bandę.

- To było bardzo poważne zdarzenie. Jestem zdziwiony, że udało mi się to opanować. Myślę, że gdybym wykręcił "bączka", to uderzyłbym w ścianę. Samochód sunął bokiem, musiałem wcisnąć hamulce, zwolnić je i znów zahamować. Do tego odpowiednio dawkować gaz - tłumaczył swój incydent dziennikarzom Hamilton, a jego słowa cytuje "Motorsport".

Czytaj także: Sebastian Vettel apeluje o spalenie regulaminu

34-latek przyznał, że podczas incydentu udało mu się nawet nie uszkodzić opon. - To było coś fajnego. Jazda bokiem, itd. Jestem zadowolony, ze uratowałem tę sytuację i tak naprawdę nawet nie zniszczyłem ogumienia - dodał.

ZOBACZ WIDEO: Kubeł zimnej wody wylany na Roberta Kubicę. Mówi o "mniejszej przyjemności"

Chwilę później Brytyjczyk stworzył jednak kolejną niebezpieczną sytuację na torze. Hamilton powrócił na linię wyścigową, ale zrobił to w taki sposób, że przestraszył nadjeżdżającego Maxa Verstappena. Holender nie chciał doprowadzić do kontaktu i sam wyjechał poza krawężniki.

- Próbowałem wrócić na tor, tak naprawdę z dala od linii wyścigowej, ale w końcu musisz na nią wjechać. Patrzyłem w lusterka i nic nie widziałem. Max był dość daleko. Starałem się jechać wolno, by nikomu nie przeszkodzić, aż tu nagle zobaczyłem jak się zbliża. Na szczęście nie doszło do wypadku, ale to trening, takie rzeczy się zdarzają. To nie było celowe - wyjaśnił Hamilton.

Czytaj także: Williams nie traci nadziei na punkty 

Sędziowie zajęli się incydentem pomiędzy Hamiltonem a Verstappenem. Brytyjczyk uniknął kary (czytaj więcej o tym TUTAJ), co budzi szereg komentarzy zważywszy na to, że za podobny manewr w Grand Prix Kanady wygraną w wyścigu stracił Sebastian Vettel.

Czy Lewis Hamilton powinien otrzymać karę za zachowanie z treningu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL