Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Grand Prix Francji. Walka Roberta Kubicy z Georgem Russellem. Polak wypchnął kolegę poza tor (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Robert Kubica w Grand Prix Francji po raz pierwszy w tym sezonie pokonał George'a Russella w wyścigu F1. Polak na torze stoczył też dość ostry pojedynek z zespołowym kolegą z Williamsa.

Wprawdzie Robert Kubica w sobotnich kwalifikacjach wykręcił gorszy czas od George'a Russella, ale wskutek kary dla Brytyjczyka ustawił się na wyższym polu startowym. Polak popisał się też dobrym startem w niedzielnym wyścigu i utrzymał kolegę z Williamsa za swoimi plecami.

Russell po kilku okrążeniach zbliżył się do Kubicy i podjął się próby ataku w zakręcie. Polak pokazał jednak, że nawet gdy dysponuje niekonkurencyjnym samochodem, potrafi się bronić. 34-latek umiejętnie poszerzył tor jazdy i wypchnął Russella.

Czytaj także: Emanuele Pirro bał się o życie po GP Kanady

Brytyjczyk w tej sytuacji musiał ratować się wyjazdem poza tor i stracił kilka sekund. W ten sposób Kubica na kilka okrążeń wybił z głowy Russellowi jakiekolwiek ataki. 21-latek potrzebował kolejnych "kółek", by dogonić partnera z ekipy.

Kubica ukończył Grand Prix Monako na 18. miejscu, Russell był 19. Brytyjski kierowca w końcowej fazie wyścigu uszkodził przednie skrzydło w swoim Williamsie, przez co musiał odbyć kolejny pit-stop i spadł na koniec stawki.

Czytaj także: Latifi oferuje fortunę za miejsce w Williamsie

Oto jak wyglądało zajście między Kubicą a Russellem:

ZOBACZ WIDEO: Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku

Czy Grand Prix Francji będzie przełomem dla Roberta Kubicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL