Najnowsze Wyniki/Kalendarz
George Russell Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: George Russell

F1: Grand Prix Francji. George Russell minął się z prawdą. Brytyjczyk sam sobie winien (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
George Russell stwierdził po Grand Prix Francji, że uszkodził przednie skrzydło wskutek walki z Robertem Kubicą. Tymczasem prawda okazała się zupełnie inna. W późniejszej fazie wyścigu Brytyjczyk sam popełnił błąd i wjechał na krawężniki.

Wymiana przedniego skrzydła w końcowej fazie Grand Prix Francji sprawiła, że George Russell dojechał do mety wyścigu za Robertem Kubicą. Dla Brytyjczyka jest to pierwsza przegrana z Polakiem w tym sezonie.

Po zakończeniu Grand Prix Francji 21-latek twierdził, że przednie skrzydło uległo uszkodzeniu po wyjeździe na tor, do którego doszło wskutek walki z Kubicą (pojedynek obu kierowców możesz zobaczyć TUTAJ). Prawda okazała się jednak zupełnie inna.

Czytaj także: Nowe informacje na temat Schumachera 

Wprawdzie w trakcie wyścigu kibice F1 nie mieli okazji tego zobaczyć, ale usługa F1 TV Pro pozwala oglądać rywalizację z kokpitu dowolnego samochodu. Przeglądając przejazdy Russella, można dostrzec, że w późniejszej fazie Grand Prix Francji sam popełnił on błąd i wypadł poza tor.

Russell z dość dużą prędkością wpadł na krawężniki i to w tym momencie doszło do uszkodzenia przedniego skrzydła. Całość widać na poniższym nagraniu.

Czytaj także: Russell chciał pokonać Kubicę bez pomocy team ordersOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy George Russell jest faworyzowany przez Williamsa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL