Najnowsze Wyniki/Kalendarz
George Russell przed Robertem Kubicą Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: George Russell przed Robertem Kubicą

F1: oryginalny wybór Roberta Kubicy. Wiemy, z jakich opon skorzysta w Wielkiej Brytanii

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Poznaliśmy decyzje kierowców F1, co do mieszanek opon na Grand Prix Wielkiej Brytanii. Robert Kubica obrał inną strategię niż George Russell. Polak będzie posiadać dodatkowy zestaw ogumienia z twardej mieszanki kosztem pośredniej.

Pirelli na każdy wyścig Formuły 1 przywozi trzy wersje opon. W przypadku Grand Prix Wielkiej Brytanii będą to mieszanki o specyfikacji C1, C2 i C3, przy czym C1 oznacza najtwardsze ogumienie.

Robert Kubica dokonał dość oryginalnego wyboru, bo żaden inny kierowca w stawce F1 nie poszedł śladem Polaka. 34-latek na Silverstone będzie mógł skorzystać z dwóch zestawów twardego ogumienia, czterech pośredniego i siedmiu miękkiego.

Czytaj także: Teorie spiskowe ws. Roberta Kubicy

Nieco inaczej wybrał George Russell. Drugi z kierowców Williamsa sięgnął po dodatkowy komplet opon pośrednich kosztem mieszanki twardej.

Grand Prix Wielkiej Brytanii odbędzie się w dniach 12-14 lipca. Dla Williamsa będzie to domowy wyścig i zespół już zapowiedział specjalne przygotowania do rywalizacji na Silverstone. W tym wyścigu do modelu FW42 mają zostać wprowadzone kolejne poprawki, ulepszające osiągi maszyny Williamsa.

Czytaj także: Max Verstappen kierowcą dnia w Grand Prix Austrii


ZOBACZ WIDEO Życie z bólem. Joanna Jóźwik: Pomyślałam, że jak przestanie, to będę niezniszczalnaOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Williams zdobędzie punkty w Grand Prix Wielkiej Brytanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL