Najnowsze Wyniki/Kalendarz
od lewej Frank Williams, Claire Williams i George RussellMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: od lewej Frank Williams, Claire Williams i George Russell

F1: Williams przygotował niespodziankę. Zespół zamierza uczcić jubileusz Franka Williamsa

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Williams zapowiedział niespodziankę przed Grand Prix Wielkiej Brytanii. Zespół z Grove zamierza uczcić 50-lecie działalności Franka Williamsa w F1 poprzez umieszczenie specjalnej grafiki na samochodach Roberta Kubicy i George'a Russella.

Wprawdzie Frank Williams założył swój zespół, którego barw bronią obecnie Robert Kubica i George Russell w roku 1977, ale wcześniej Brytyjczyk był zaangażowany w dwa inne projekty w F1. Dlatego też w tym roku świętuje on jubileusz 50-lecia działalności w Formule 1.

Już wcześniej zespół z Grove zapowiedział, że 77-latek będzie obecny w garażu Williamsa podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii. Jest to dla niego jedyna okazja, by pobyć z ekipą, po tym jak kilka lat temu lekarze zabronili mu lotów samolotem ze względu na stan zdrowia.

Czytaj także: Verstappen przerósł umiejętnościami Hamiltona

Na tym jednak nie koniec, bo Williams zapowiedział umieszczenie specjalnej grafiki i napisu na swoich samochodach z myślą o swoim założycielu. Wszystko po to, aby jak najwięcej fanów dowiedziało się o wyjątkowej chwili w życiu Franka Williamsa. Niewiele osób może się bowiem poszczycić tak ogromnym stażem w F1.

- Cieszymy się z faktu, że sir Frank będzie z nami w ten weekend i będziemy godnie świętować jego 50-lecie działalności w F1 - przekazał Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy.

Czytaj także: Weryfikacja umiejętności Lance'a Strolla

ZOBACZ WIDEO: Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku

Czy Williams zdobędzie punkty w Grand Prix Wielkiej Brytanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL