WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Mark Thompson / Na zdjęciu: Frank Williams

F1: wyjątkowa chwila w garażu Williamsa. Poznaliśmy treść grafiki na samochodach Kubicy i Russella (foto)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Grand Prix Wielkiej Brytanii ma wyjątkowe znaczenie dla Williamsa, bo to domowa runda dla zespołu Roberta Kubicy. W garażu ekipy przy okazji tego wyścigu F1 może też pojawić się Frank Williams. 77-latek już w czwartek przywitał się z ekipą.

Frank Williams w tym roku obchodzi 50-lecie działalności w Formule 1. Brytyjczyk jest żywą legendą F1 (czytaj więcej o tym TUTAJ), dlatego przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii zaplanowano szereg niespodzianek, aby uhonorować jego osobę. Na samochodach Williamsa zobaczymy specjalne grafiki, a Sky Sports ma wyemitować film poświęcony 77-latkowi.

Williams ze względu na swój podeszły wiek i problemy ze zdrowiem nie może latać samolotami, dlatego od pewnego czasu wyścig F1 na Silverstone jest dla niego jedyną okazją, aby pobyć wśród inżynierów i mechaników w trakcie weekendu wyścigowego F1.

Czytaj także: Robert Kubica nie straci miejsca w Williamsie

Założyciel ekipy z Grove nie odmówił sobie przyjemności, by już w czwartek pojawić się na Silverstone i można go było spotkać w garażu Williamsa. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia.

Równocześnie Williams zaprezentował późnym popołudniem jak będzie prezentować się grafika na samochodach Roberta Kubicy i George'a Russella w najbliższy weekend. "50 lat, 824 wyścigi, 128 pole position, 114 wygranych wyścigów, 16 tytułów mistrzowskich, tylko 1 Frank Williams" - głosi napis.

Czytaj także: Robert Kubica szczerze o swoich ograniczeniach

ZOBACZ WIDEO: Niezręczne pytanie o przyszłość Roberta Kubicy. Obok siedział sponsor

Czy Williams zdobędzie punkty w Grand Prix Wielkiej Brytanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

    Pokaż więcej komentarzy (1)
    PRZEJDŹ NA WP.PL