Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sebastian VettelMateriały prasowe / Ferrari / Na zdjęciu: Sebastian Vettel

F1: dwóch imigrantów w ciężarówce Ferrari. Nietypowe odkrycie na Silverstone

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Dwóch imigrantów przedostało się za pośrednictwem ciężarówki Ferrari do Wielkiej Brytanii. Nieplanowani pasażerowie zostali odkryci, gdy ekipa zaczęła rozpakowywać wóz po dotarciu na tor Silverstone, gdzie w niedzielę ma odbyć się wyścig F1.

W czwartek Ferrari poinformowało, że dwóch imigrantów dostało się na teren Wielkiej Brytanii za pośrednictwem ciężarówki, która przywiozła sprzęt zespołu Formuły 1 na tor Silverstone. Osoby zostały przekazane policji, która będzie wyjaśniać sprawę.

Według rzeczniczki prasowej Ferrari, imigranci zostali odkryci przy okazji rozładunku samochodu na torze Silverstone. Mieli się oni dostać na pokład ciężarówki w momencie, gdy oczekiwała ona na wjazd do francuskiego portu Calais.

Czytaj także: Robert Kubica nie straci miejsca w Williamsie

Według organizacji dbających o prawa człowieka, wokół Calais mieszka kilkaset osób, które mają nadzieję na przedostanie się na terytorium Wielkiej Brytanii i podejmują próby nielegalnego przekroczenia brytyjskiej granicy.

Grand Prix Wielkiej Brytanii na torze Silverstone potrwa od piątku do niedzieli. Szacuje się, że w niedzielę na trybunach legendarnego obiektu zasiądzie ponad 140 tys. kibiców. Jest to dziesiąta runda obecnego sezonu F1.

Czytaj także: Robert Kubica szczerze o swoich ograniczeniach

ZOBACZ WIDEO: Wkurzony Robert Kubica. Wtedy przeklina po włosku

Kto wygra Grand Prix Wielkiej Brytanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL