Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert KubicaMateriały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Robert Kubica cieszy się z obecności Franka Williamsa. "To zaszczyt, że jest z nami" (wideo)

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- To zaszczyt, że jest tutaj z nami - powiedział Robert Kubica o Franku Williamsie. Brytyjczyk, który świętuje 50-lecie działalności w F1, będzie obecny w garażu Williamsa podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Robert Kubica przed Grand Prix Wielkiej Brytanii nagrał specjalny film, w którym podzielił się z kibicami ze swoimi spostrzeżeniami na temat najbliższego wyścigu Formuły 1. Polak podkreślił, że bardzo ważna dla całego zespołu będzie obecność w garażu Franka Williamsa.

- Będziemy mieć specjalnego gościa, nie tylko dla zespołu, ale też dla F1. Chodzi mi o Franka Williamsa. To zaszczyt, że jest tutaj z nami. Oczekuję frajdy z jazdy na Silverstone i mam nadzieję, że będziemy mieć gładki weekend - powiedział Kubica na nagraniu opublikowanym w social mediach.

Czytaj także: Robert Kubica nie straci miejsca w Williamsie

Wcześniej przy okazji briefingu z dziennikarzami Kubica potwierdził, że Williams przygotował na Grand Prix Wielkiej Brytanii kolejne poprawki do samochodu FW42. Polak ma nadzieję, że dadzą one spodziewane efekty.

ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"

- To nasz domowy wyścig, więc świetnie jest tutaj się znaleźć, bo mnóstwo ludzi poświęciło sporo energii i wysiłku od początku sezonu. Jesteśmy blisko przerwy wakacyjnej, ale ludzie w fabryce mocno naciskają, by przygotować nas nie tylko do tego Grand Prix, ale też też do innych. Mam nadzieję, że czeka nas dobry wyścig - dodał Kubica.

Polak w trakcie swojej kariery w F1 kilkukrotnie miał okazję startować na Silverstone, ale żaden z wyścigów nie zapadł mu szczególnie w pamięci. - Moje ulubione wspomnienie z Silverstone… Byłem tu wiele razy, ale nie mam jakichś szczególnych momentów w pamięci. Wiem tylko, że na te wszystkie wizyty, to tylko raz padał deszcz. W tym deszczowym wyścigu nie poszło mi dobrze. W innych było sucho i słonecznie - zdradził.

Czytaj także: Robert Kubica szczerze o swoich ograniczeniach

- Jedno słowo jakie przychodzi mi na myśl, gdy myślę o Wielkiej Brytanii, to Silverstone. Gdybym miał opisać ten tor jednym słowem, to powiedziałbym, że jest szybki. Ekstremalnie szybki - ocenił Kubica.

Czy Williams zdobędzie punkty w Grand Prix Wielkiej Brytanii?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL