Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Romain Grosjean w barwach Haasa WP SportoweFakty / Katarzyna Łapczyńska / Na zdjęciu: Romain Grosjean w barwach Haasa

F1: kolejne problemy Rich Energy. Sponsor zaczyna ciążyć Haasowi

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Trwa przepychanka pomiędzy akcjonariuszami Rich Energy a szefem tej firmy. William Storey wydał kolejne oświadczenie, w którym nazwał działanie partnerów biznesowych "śmiesznym". Brytyjczyk podtrzymuje chęć zakończenia współpracy z Haasem w F1.

W środę Rich Energy za pośrednictwem specjalnego komunikatu poinformowało o zerwaniu umowy sponsorskiej z Haasem. Kolejnego dnia do gry wkroczyli akcjonariusze firmy produkującej energetyki, którzy ogłosili, że odpowiedzialność za oświadczenie ponosi szef Rich Energy William Storey, a oni sami nie mieli pojęcia o jego działaniach.

O ile akcjonariusze nadal chcą współpracować z Haasem i promować się poprzez Formułę 1, o tyle Storey ma inne zdanie na ten temat.

Czytaj także: Robert Kubica szczerze o swoich ograniczeniach

"Ostatnie oświadczenie mniejszościowych akcjonariuszy Rich Energy jest śmieszne. Wszystko po to, by przypodobać się Red Bullowi i Whyte Bikes. Próba zamachu pałacowego się nie powiodła. Nadal mam kontrolę nad Rich Energy i posiadam wsparcie kluczowych osób w firmie" - przekazał Storey w kolejnym komunikacie.

ZOBACZ WIDEO Kubeł zimnej wody wylany na Roberta Kubicę. Mówi o "mniejszej przyjemności"

Oświadczenie Storeya to odpowiedź na wcześniejszy komunikat akcjonariuszy, w którym skrytykowali oni szefa firmy. "Nieuczciwe działania jednej osoby wprawiły nas w wielkie zakłopotanie. Jesteśmy w trakcie legalnego procesu pozbawiania tej jednostki wszelkich praw. Może mówić same za siebie, ale nie przedstawia w żaden sposób stanowiska firmy" - napisano.

Tymczasem Haas szykuje się do występu w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Na samochodach i kombinezonach kierowców w najbliższy weekend nadal mają widnieć logotypy Rich Energy. Zespół twierdzi też, że producent energetyków pozostaje jego sponsorem tytularnym, a współpraca nie dobiegła końca.

Czytaj także: Robert Kubica nie straci miejsca w Williamsie

Haas odmówił jednak skomentowania najnowszego komunikatu Storeya.

Rich Energy ma nie najlepszą opinię w świecie F1 od kilku miesięcy (czytaj więcej o tym TUTAJ). Firma m.in. przegrała proces sądowy, w którym udowodniono jej, że splagiatowała logo Whyte Bikes, producenta rowerów.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Haas będzie żałować współpracy z Rich Energy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL