Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sergio Perez Materiały prasowe / Racing Point / Na zdjęciu: Sergio Perez

F1: Grand Prix Wielkiej Brytanii. Szczytna akcja Racing Point. Wsparli walkę z rakiem

Katarzyna Łapczyńska
Katarzyna Łapczyńska
Sponsor tytularny ekipy Racing Point, firma SportPesa, postanowiła wesprzeć inicjatywę walki z rakiem. Kwota, jaka zostanie przekazana na cele charytatywne, zależy od wyników kierowców ekipy Lawrence’a Strolla w Grand Prix Wielkiej Brytanii.

Akcję charytatywną nazywano "Grid That Gives". Firma SportPesa przekaże 1000 funtów fundacji wspomagającej walkę z rakiem za każdą pozycję, którą zyskają kierowcy Racing Point w stosunku do miejsca na polach startowych.

Inicjatywa rusza już w ten weekend podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii. Zawodnicy ekipy Lawrence'a Stroll mają na swoich samochodach grafikę z hashtagiem "SpGridthatGives". Oznacza to, że już na Silverstone kierowcy będą walczyć nie tylko o swoje pieniądze, lecz także o jak największe wsparcie dla ludzi chorych na raka.

Czytaj także: Red Bull zyskał "licencje na zabijanie"

Racing Point i SportPesa od 2017 roku zebrały już wspólnie ponad 212 000 funtów na cele charytatywne. Wsparcie trafiło głównie do organizacji wspierających osoby chore na raka piersi. Minimalna kwota, która zasili konto fundacji po akcji "Grid That Gives" to 50 000 funtów. - Jesteśmy dumni z tego, co już udało nam się osiągnąć - powiedział szef zespołu Racing Point, Otmar Szafnauer.

Czytaj także: Ferrari dogadało się z samochodem

- Cieszymy się, że SportPesa działa wraz z nami dla innych. To wsparcie ma dla chorych naprawdę ogromne znaczenie. Nowa akcja dodaje nieco zabawy do całego przedsięwzięcia, uatrakcyjnia je. To świetny sposób na propagowanie i promowanie dobra - zakończył.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Niecodzienne wydarzenie w wyścigu kolarskimOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy uważasz, że zespoły F1 powinny częściej włączać się w inicjatywy charytatywne?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL