Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Kubica Materiały prasowe / Williams / Na zdjęciu: Robert Kubica

F1: Gunther Steiner gotowy na rozmowę z Robertem Kubicą. Haas opcją dla polskiego kierowcy

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
- Pewnie umówimy się jeszcze w tym sezonie na jakąś kawę - mówi Gunther Steiner o Robercie Kubicy. Szef Haasa zdradził, że chętnie porozmawiałby z Polakiem, bo ten "zawsze ma dużo dobrych informacji". Dla Kubicy Haas to jedna z opcji na sezon 2020.

Kiepskie wyniki Williamsa sprawiają, że Robert Kubica i Orlen muszą rozglądać się za innymi opcjami, jeśli chcą pozostać w F1 na sezon 2020. Jedną z możliwości wydają się być starty Kubicy w Haasie, w którym zawodzi Romain Grosjean.

- Na pewno podjąłbym temat - powiedział Gunther Steiner w TVP Sport, zapytany o to, czy widziałby Roberta Kubicę w jakiejś roli w Haasie.

Czytaj także: Sponsor zaczyna ciążyć Hassowi 

- W tym roku nie mieliśmy jeszcze okazji rozmawiać. Zwykle wymieniamy zwyczajowe uprzejmości, ale nie spotkaliśmy się na dłużej. Rok temu kilka razy tak było. Przychodził i mówił, że nie wie, co będzie dalej, jakie pojawią się możliwości - dodał szef Haasa w rozmowie z Sebastianem Parfjanowiczem. 

Haas to jedna z najmniejszych ekip w F1, ale ze względu na sojusz z Ferrari potrafi ona walczyć o wysokie pozycje. Nie dysponuje jednak zbyt dużym budżetem, a ostatnio ma też problemy z partnerem tytularnym - firmą Rich Energy (czytaj więcej o tym TUTAJ). Dlatego współpraca z Kubicą i Orlenem może być atrakcyjna dla Amerykanów.

Czytaj także: Rodzina Franka Williamsa ucierpiała z powodu F1

- Robert zawsze ma dużo dobrych informacji o tym, co się dzieje. Warto z nim porozmawiać. Nigdy nie przychodzi narzekać, czy o coś prosić. Pewnie umówimy się jeszcze w tym sezonie na jakąś kawę, aby wymienić jakieś opinie. Uprzedzam, że nie będzie rozmów kontraktowych. Wypijemy kawę, porozmawiamy, a z takich rozmów czasem rodzą się ciekawe rzeczy - podsumował Steiner.

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes OrlenuOglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy Robert Kubica trafi do Haasa w sezonie 2020?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

×
    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL