Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Charlie Whiting East News / Na zdjęciu: Charlie Whiting

F1: Grand Prix Wielkiej Brytanii. Hołd ku pamięci Charliego Whitinga. 12-latek rozpocznie wyścig

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
Przy okazji Grand Prix Wielkiej Brytanii F1 odda hołd zmarłemu Charliemu Whitingowi. Przycisk oznaczający start wyścigu wciśnie jego 12-letni syn. Whiting, który przez wiele lat był dyrektorem wyścigowym F1, zmarł niespodziewanie na początku sezonu.

Do śmierci Charliego Whitinga doszło tuż przed inauguracją nowego sezonu Formuły 1. Brytyjczyk udał się do Australii, zdążył nawet odbyć inspekcję toru w Melbourne, po czym zmarł we śnie wskutek zatoru płucnego (czytaj więcej o tym TUTAJ).

Whiting działał w F1 przez wiele lat i w tym czasie zajmował różne stanowiska. W ostatnim okresie był dyrektorem wyścigowym F1 i osobą odpowiedzialną za start wyścigu. Po jego śmierci obowiązki startera przejął Christian Bryll.

Czytaj także: Rodzina Williamsa ucierpiała z powodu F1

W niedzielę podczas Grand Prix Wielkiej Brytanii Bryllowi towarzyszyć będzie 12-letni syn Whitinga. To właśnie on wciśnie przycisk i da sygnał do rozpoczęcia rywalizacji w wyścigu. W ten sposób FIA chce oddać hołd zmarłemu dyrektorowi wyścigowemu F1.

ZOBACZ WIDEO: #Newsroom. W studiu Robert Kubica i prezes Orlenu

W czwartkowy wieczór na Silverstone doszło do specjalnej uroczystości, na której uczczono pamięć Whitinga. Wzięło w niej udział wielu kierowców, dziennikarzy, stewardów i członków ekip, którzy przez lata współpracowali z Whitingiem.

Czytaj także: Steiner gotowy na rozmowy z Kubicą

- W imieniu wszystkich obecnych kierowców F1, ale też tych byłych, którzy mieli okazję z tobą pracować, chcę powiedzieć, że byłeś prawdziwym pasjonatem motorsportu. Byłeś naszym dyrektorem wyścigowym. Byłeś naszym strażnikiem, byłeś naszym przyjacielem - powiedział podczas oficjalnej przemowy Sebastian Vettel, kierowca Ferrari.Oglądaj wyścigi Formuły 1 w WP Pilot

Czy spodobał ci się gest Formuły 1 upamiętniający Charliego Whitinga?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL